Magazyn dla rodziców i dzieci.

 

365 BAJEK NA DOBRANOC.

0
  26/12/2011  |   Kategoria  Kto czyta nie błądzi
gfjy
Red. J. Sell, M. Starczewska-Fiedorow, D. Wojtkowiak

 

 

Książka dla mamy, taty i malucha. Zawiera 365 bajek na dobranoc, wspaniałych do czytania przed snem. Krótkie i zabawne – w sam raz, aby nie zanudzić małego słuchacza, ale wręcz przeciwnie, zaszczepić w nim miły nawyk czytania.

Dowiemy się na przykład, jaki to problem miał wiecznie zaspany budzik Ernest, co najbardziej lubiła robić królewna Agatka. Będziemy mogli pomóc małej kotce Łaskotce znaleźć przyjaciela. Zastanowimy się, jak rozwiązać problem pingwinka z pluszu, który chciał latać. Poznamy prawdziwego lenia!

Razem ze szczurkiem Teodorkiem udamy się na niebezpieczną wyprawę, a z szyszką nauczymy się tańczyć. Dowiemy się kto zbudował zamek o stu wieżach i kim jest zaklinacz deszczu.

Będziemy mogli poznać historię niedźwiadka łakomczuszka i żółtego pisklaczka. Razem z biedronką Lusią udamy się na zakupy. Zabawimy się w chowanego z Piotrusiem i dowiemy się dlaczego kuchenne naczynia się zbuntowały.

Nie sposób opowiedzieć, jakie atrakcje przygotowały autorki na trzysta sześćdziesiąt pięć dni, a właściwie wieczorów, w roku. Miłym uzupełnieniem treści bajek są urocze ilustracje Olgi i Janusza Baszczaków.

Autor © :  Beata ,  napisz do autora : email


Autor

MK
MK


0 komentarzySkomentuj


Odpowiedz


(wymagane)