Magazyn dla rodziców i dzieci.

 

Zabawa w pokoju

2
  08/04/2013  |   Kategoria  Pokój dla dziecka
pokoj-zabaw (6)
Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa! Tak większość czasu spędzają nasze dzieci. I dobrze, gdyż przyswajają  wtedy wiele umiejętności : współpraca, rywalizacja, zręczność manualna czy odgrywanie roli. Pokój zabaw to miejsce gdzie dzieci tylko się bawią – nie ma tu łóżka czy miejsca do odrabiania lekcji. Gdz dysponujemy wolnym pomieszczeniem w naszym mieszkaniu, wykorzystajmy je do stworzenia pokoju do zabawy. Dzieci na tym zyskają, ale też i rodzice. Gdy po kilku godzinnej zabawie przyjdzie pora na spanie, a dzieciaki są już maksymalnie zmęczone – nie trzeba sprzątać zabawek, by położyć się do łóżka. Zamykamy pokój i lulu. A rano, po śniadaniu, wypoczęte dzieci bez problemu poukładają  zabawki, by za chwilę móc znów pysznie się bawić!


Autor

Joanna
Joanna


2 komentarzy


 1. Maaama
   
  Maaama

  Nie znoszę kiedy zabawki są w każdym pokoju w domu. Dlatego mój syn też ma osobny pokój do zabawy, to jest dobry pomysł, zabawki mają swoje miejsce, dzieci zabawę, a ja nie muszę chodzić i sprzątać zabawek z całego domu :)
 2. Kasiaa
   
  Kasiaa

  Osobny pokój do zabawy to dobry pomysł. Dziecko mam swoje miejsce gdzie ma się bawić, i swoje miejsce do spania , odpoczynku. Kiedy dziecko kładzie się spać nikt nie musi się zabijać o zabawki :) a jak ze sprzątaniem dzieci jest każdy wie 😀

Odpowiedz


(wymagane)