Magazyn dla rodziców i dzieci.

 

Pokój dla rodzeństwa – przykłady

2
  21/05/2015  |   Kategoria  Pokój dla dziecka
pokoj-dla-rodzenstwa (19)
Często tak jest, że rodzeństwo musi przebywać w jednym pokoju. Mieszkają sobie razem, czy im się to podoba czy nie. Jak wiadomo, brat z siostrą czy dwie siostry lub dwójka braci, od czasu do czasu denerwują się na siebie, dokuczają sobie i ich relacje są dość napięte. Powodem kłótni jest zazwyczaj walka o zabawki, o własny kąt czyli terytorialne przepychanki rodzeństwa.

By zminimalizować te niesnaski, warto dobrze rozplanować meble w pokoju. Każde dziecko powinno mieć swoje łóżko, biurko i kąt z ulubionymi zabawkami czy innymi akcesoriami. W mniejszych pomieszczeniach jesteśmy skazani na łóżko piętrowe. Producenci oferują naprawdę ciekawe modele łóżek piętrowych. Gdy np.nie ma miejsca na dwa biurka, trzeba nauczyć dzieci wspólnego korzystania. Zadbajmy o oddzielne boksy do przechowywania zeszytów, książek i wszelkich pisaków.

W naszej galerii jest też przykład pokoju, w którym mieszka rodzeństwo z dużą różnicą wiekową. W jednym pokoju trzeba zmieścić dwa światy: niemowlaka i starszaka. Na zdjęciu widać rozwiązanie miejsc do spania: łóżko piętrowe z miejscem dla starszego dziecka na górze, a niemowlak śpi poniżej w pięknym łóżeczu dla dzidziusia.

 


Autor

Joanna
Joanna


2 komentarzy


 1. Giri
   
  Giri

  Łóżka piętrowe ale z pomysłem! Fajne.
 2. Hanna
   
  Hanna

  To rozwiązania szczególnie do małych pokoi w blokach na przykład. Dobry pomysł na taka galerię.

Odpowiedz


(wymagane)