Magazyn dla rodziców i dzieci.

 

Codzienna podróż z dzieckiem – jakie ochraniacze na fotel wybrać?

0
  01/07/2016  |   Kategoria  Zakupy
ochraniacze-na-fotel
Każdy rodzic wie, jak kłopotliwa jest podróż samochodem z dzieckiem. Pociecha prawie zawsze zostawia wokół siebie mały bałagan. Możemy po części zapobiec małym tragediom, związanym z utrzymaniem porządku na fotelach samochodowych.

Bardzo przydatnym elementem okazują się ochraniacze na fotele. Jest ich kilka rodzajów. Mają one za zadanie zapobiec licznym zabrudzeniom wewnątrz pojazdu. Każde dziecko z natury jest ruchliwe i trudne do opanowania. Wsadzone w fotelik i zapięte pasami potrafi zamienić się w małego demona. Oprócz rozrzuconego wkoło jedzenia można spodziewać się także pokopanych foteli. Wielu rodziców chce zminimalizować straty i chce uchronić swój pojazd przed niepotrzebnymi zabrudzeniami. Pomagają w tym różnorodne ochraniacze na fotele.

Podstawową formą takiego pożytecznego gadżetu jest ochraniacz w formie organizera. Jest to nic innego jak torba zakładana na tył przedniego fotela. Z jednej strony doskonale chroni nasz fotel, z drugiej pełni pożyteczną funkcję poręcznego pojemnika na picie, jedzenie, książeczki czy ulubione zabawki naszej pociechy. Nasze dziecko raczej do niego nie dosięgnie, ale kierowca bez problemu będzie w stanie podać maluchowi to czego potrzebuje w danej chwili. Wszelkie zabawki nie walają się po naszym aucie, nie musimy upychać ich w różnego rodzaju schowkach, pod siedzeniami lub w miejsca, które potrzebujemy zagospodarować na inne rzeczy. Taki organizer w łatwy sposób można zdjąć i zabrać do domu, w celu umycia bądź uzupełniania potrzebnych rzeczy. Jeśli nasza pociecha z wiekiem nie będzie potrzebowała tego typu gadżetu, można użyć go jako zwykłego organizera na kable, ładowarki, mapy i inne potrzebne rzeczy na co dzień. Koszt takiego gadżetu na ogół sięga do 50 zł. Dobre jakościowo modele możemy zakupić oczywiście nawet do 100zł lub można również zaopatrzyć się w folię ochronną. Dzięki niej możemy ustrzec się przed licznymi śladami butów czy plamami po jedzeniu. Nie jest to wielki wydatek gdyż kwota sięga do 10 zł.

Ochraniacz pod fotelik

Jedną z wad takiego rozwiązania jest brak ochrony tylnej kanapy przed stopami naszej pociechy. Bardzo wielu rodziców najpierw zarzuca na kanapę mały kocyk, a dopiero później wpina fotelik. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak jak wszystko ma swoje minusy. Takie kocyki zazwyczaj wysuwają się spod fotelika oraz zajmują niepotrzebnie miejsce. Dobrym rozwiązaniem, które nie obciąży naszego portfela to ochraniacz pod fotelik. Jest to specjalnie wyprofilowana mata. Dzięki jej specjalnemu kształtowi nie wysuwa się spod fotelika i doskonale chroni oparcie naszej kanapy przed wszelkimi otarciami. Oczywiste jest to, że fotelik, który przymocowany jest sztywno, może się delikatnie ruszać podczas jazdy i ocierać zarówno tapicerkę jak i brzeg siedziska. Takiego typu ochraniacze mają również dodatkowe funkcje. Są one wykonane z odpornych tkanin, więc chronią nasze fotele i tapicerkę przed wieloma plamami jakie może wyrządzić nam nasza pociecha. Posiadają również małe kieszonki na gadżety, które mogą pełnić również funkcje organizera.

Artykuł powstał we współpracy z Auto Plaza


0 komentarzySkomentuj


Odpowiedz


(wymagane)