Magazyn dla rodziców i dzieci.

 

Zwiedzamy Wrocław z dziećmi

0
  25/12/2016  |   Kategoria  Inspiracje
wroclaw-z-dziecmi
Wycieczka z dziećmi może być bardzo problematyczna, szczególnie jeżeli często marudzą i nie pozwalają rodzicom cieszyć się wolnym czasem. Dlatego warto zastanowić się jak urozmaicić wyprawę, by i one były zadowolone. Zwiedzanie miejsc historycznych może ich nie ciekawić tak jak dorosłych.

Jakie atrakcje są najciekawsze dla naszych dzieci? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, trzeba dobrze się zastanowić, które z atrakcji je zainteresują.

Wrocław – magiczne miejsce, które zachwyci najmłodszych

Miasto jest skarbnicą niesamowitych atrakcji. Możemy skupić się na dokładnym zwiedzeniu kilku miejsc, czy odwiedzeniu jak największej ilości – wybór zależy od nas. Dzieci docenią propozycje nietuzinkowe, warto je do tego zachęcić opowiadając ciekawe historie.

Można zacząć od bajki o tajemniczych krasnalach, które przybyły do miasta dawno temu. Nikt nie wie, dlaczego wybrały właśnie to miasto, ani skąd właściwie się wzięły… Najpierw pewnej nocy przybyły dwa stworki, w różnych częściach miasta, a za ich przykładem pojawiało się coraz więcej ciekawych skrzacików. Każdy krasnal miał własny charakter i osiedlał się w innym miejscu. Dzisiaj w całym mieście jest ich już prawie trzysta i ciągle przybywa. Na ulicy Świdnickiej znajduje się Papa Krasnal, którego można nazwać szefem wszystkich stworków.
Krasnale mogą stanowić doskonałe urozmaicenie wycieczki. Ciekawym rozwiązaniem jest zaplanowanie podróży w oparciu o mapę krasnali, których szukanie będzie stanowiło wspaniały przerywnik pomiędzy kolejnymi punktami.

Miejsca we Wrocławiu warte uwagi

Nasz wybór zależy oczywiście od zainteresowań naszych i dzieci. Na szczęście Wrocław oferuje tak wiele atrakcji, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Znajduje się tam wiele zabytkowych świątyń, warto więc odwiedzić chociaż kilka z nich. W Ostrowie Tumskim znajdują się najstarsze budowle, ale również bliżej centrum można zobaczyć wiele równie pięknych. Świetnym przykładem jest Kościół św. Elżbiety z wysoką wieżą, z której dostrzec można całą okolicę.
Każde dziecko będzie zachwycone odwiedzając Wrocławskie Zoo. Gromadzi ono ogromną ilość ciekawych okazów. To bardzo dobry sposób na połączenie rozrywki z nauką. Przewodnik opowie o pochodzeniu i zwyczajach konkretnych stworzeń, dzieci będą mogły samodzielnie nakarmić niektóre zwierzęta albo przejechać się na kucyku.
A może przejażdżką zabytkowym tramwajem? Albo zabawa na którymś z licznych placów zabaw? Warto sprawdzić, czy w tym czasie nie odbywają się tam jakieś wydarzenia dla rodzin.
Kolejnym punktem wartym zwiedzenia może być Hydropolis. Warto je odwiedzić, ponieważ jest to jedyne takie miejsce w Polsce. To muzeum wody przedstawiające wszystkie jej sekrety.

Nocleg we Wrocławiu

Częstym problemem jest brak wystarczających funduszy na najlepsze wakacje. Wówczas warto przemyśleć, na czym możemy zaoszczędzić. Dobrym sposobem jest rezygnacja z drogiego noclegu, w którym i tak spędzamy najmniej czasu. Jedną z najtańszych propozycji jest hostel. Oferuje świetne warunki, dzięki czemu na pewno nie będziemy zawiedzeni. Czy naprawdę potrzebujemy ogromnego lokum, żeby nasze wakacje były udane?

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez blog cowewroclawiu.pl na którym znajdziecie szereg informacji o Wrocławiu i Dolnym Śląsku.


0 komentarzySkomentuj


Odpowiedz


(wymagane)