Magazyn dla rodziców i dzieci.

 

Atrakcje dla dzieci w Polsce

0
  14/01/2017  |   Kategoria  Inspiracje
atrakcje-dla-dzieci-w-polsce
Przygotowaliśmy dla Was szereg inspiracji, dzięki którym będziecie mogli spędzić pełen wrażeń dzień albo weekend z dziećmi.

Każdego roku na mapie Polski pojawia się co najmniej kilka nowych lokalizacji, które można odwiedzić i świetnie się bawić. Już nie trzeba wydawać kroci na wycieczkę do Disneylandu ani przemierzać setek kilometrów do zagranicznych parków rozrywki. Te najlepsze znajdują się też w Polsce. Poznajcie najfajniejsze miejsca, dzięki którym Wasze dziecko będzie jednocześnie bawić się i edukować. Gwarantujemy, że w większości z tych miejsc i dorośli spędzą miło dzień.

Bliziny

W Blizinach znajdziecie największe w naszym kraju labirynty. To doskonałe miejsce nie tylko, by spędzić ciekawie czas na świeżym powietrzu, ale również na to, by trochę popracować intelektualnie. Przejście trudnego labiryntu to przecież szereg łamigłówek, które należy rozwiązać. W tym miejscu znajdziecie labirynty w polu kukurydzy, labirynt panelowy czy wierzbowy. Wszystkie różnią się poziomem trudności, a co roku zmienia się także ich tematyka i rozkład.

Mościska koło Trojanowa

Dokładnie w Mościskach koło Trojanowa, na trasie pomiędzy Warszawą i Lublinem znajduje się Farma iluzji. Nie będziemy ukrywać, że to jedno z najbardziej uwielbianych przez dzieci miejsc w całej Polsce. Do Farmy zjeżdżają turyści z całego kraju, by przeżyć cały dzień pełen wrażeń. Przyznamy, że dzień może być za krótki, by skorzystać w pełni z całej propozycji tego parku. Właśnie dlatego polecamy zarezerwować nocleg w pobliskim pensjonatach albo agroturystycznych gospodarstwach.

Wracając do opisu samego miejsca – to ogród pełen iluzjonistycznych doświadczeń, bez wątpienia park magiczny. Oprócz ciekawej propozycji typowo rozrywkowej Farma Iluzji oferuje też moc doświadczeń, dzięki którym można poznać zasady chemiczne, fizyczne i oczywiście te iluzjonistyczne. Tutaj można się przekonać, jak wielka jest siła grawitacji i że nie zawsze trzeba wierzyć w to, co się widzi.

Farma Iluzji jest doskonałym miejscem dla małych i dużych. Tutaj można się uczyć, bawić i relaksować. Dostępne są lokale gastronomiczne, plaża, egzotyczny zakątek, miejsca biwakowe z ogniskiem. Tutaj też odbywają się ciekawe animacje i przedstawienia. Naszym zdaniem, Farma Iluzji jest obowiązkowym punktem zwiedzania na mapie rozrywkowych parków w całej Polsce.

Toruń

Krzyżackie miasto, w którym pełno jest historycznych śladów. Najmłodszych zainteresuje jednak nie sam spacer po zabytkowej Starówce, ale mieszczące się nieopodal planetarium. Około 40-minutowe projekcje, dostosowane do odpowiednich grup wiekowych z całą pewnością są nie lada atrakcją. Podróż w kosmos i możliwość dotknięcia gwiazd to jest naprawdę coś wielkiego.

Dzieci ucieszą się też na pewno z wycieczki do Żywego Muzeum Piernika. To miejsce, które nie tylko pachnie korzenną przyprawą, ale też solidna lekcja edukacji. Podczas warsztatów, dzieci uczą się przyrządzać pierniki według tradycyjnej receptury, później mogą do woli się nimi zajadać.

Zakopane

Całe Zakopane jest rzecz jasne godne polecenia, bo jest tu multum atrakcji przez cały rok. Nam nie chodzi jednak o turystyczne szlaki górskie, bo dzieci mogą nie być najszczęśliwsze, jeśli każe im się przemierzać długie kilometry. Polecamy za to zjeżdżalnię saneczkową z Gubałówki. Jeden zjazd to tylko kilka złotych, a w sezonie wiosennym i letnim jest to chyba jedna z największych uciech w tym mieście. Sprawdźcie zresztą sami.

Artykuł powstał w oparciu o treści ze strony Farma Iluzji.


0 komentarzySkomentuj


Odpowiedz


(wymagane)