Magazyn dla rodziców i dzieci.

 

Najlepsze teledyski, najnowsze piosenki – przewodnik mamy nastolatka

0
  23/11/2016  |   Kategoria Wychowanie

Stało się – Twoje dziecko wkroczyło w tak zwany „trudny wiek”. Chodzi własnymi ścieżkami, spędza z Tobą mniej czasu i bywa opryskliwe. Coraz trudniej nawiązać z nim nić porozumienia… Czy da się temu zaradzić? Z pewnością nie będzie łatwo, ale są sposoby, by trochę rozluźnić napiętą atmosferę na linii rodzic-dziecko. Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje – dlaczego więc nie zacząć od nadrabiania zaległości w ulubionej muzyce naszych dzieciaków?

Bądź na bieżąco

Dość często zdarza się tak, że pewne okresy życia nastolatka są zdominowane przez uwielbienie dla danych artystów. Obserwuj i rozmawiaj ze swoim dzieckiem, dopytuj, czego słucha, co mu się podoba w tej muzyce. Wystrzegaj się jednak ironii czy lekceważenia – musisz pokazać swojemu dziecku, że naprawdę interesuje Cię jego gust muzyczny i że starasz się go zrozumieć. Poszukaj w Internecie informacji na temat idoli Twojej pociechy. Pamiętaj, by wykazać się wyrozumiałością – staraj się nie krytykować ich stylu czy sposobu wypowiadania się.

Poza tym zrobisz na swoim dziecku duże wrażenie, jeśli będziesz znać inne najnowsze piosenki podbijające listy przebojów – nie tylko te wylansowane przez jego ulubionych artystów. Jak być na bieżąco z muzycznymi nowinkami? Na pewno warto śledzić portale muzyczne takie jak Electronic Beats. Znajdziesz tam zarówno informacje o wykonawcach, ich trasach koncertowych, planach wydawniczych, jak i linki do najnowszych nagrań gwiazd muzyki popularnej i alternatywnej. Możesz też sprawdzić nagrania koncertowe. Dobra zabawa gwarantowana – a efekty łagodzące międzypokoleniowy kryzys przyjdą same!

 

Urządź domowe karaoke

Nic tak nie poprawia domowych relacji jak wspólne rodzinne wygłupy. Zgodnie z zasadą „śpiewać każdy może” polecamy więc zabawę w karaoke. Jeśli chodzi o sprzęt, możliwości jest kilka – jeśli w domu dysponujecie konsolą do gier (Playstation,Xbox itp.), możecie zainwestować w specjalną grę będącą profesjonalną imitacją karaoke. Nie ma też przeszkód, by wykorzystać w tym celu darmowe internetowe źródła i łatwo dostępne wersje karaoke niezliczonej ilości utworów. Wymieszaj najnowsze piosenki, które uwielbia Twoja pociecha, ze starymi przebojami kojarzącymi Ci się z Twoją młodością. Taka kulturalna wymiana na pewno dobrze Wam zrobi i pozwoli lepiej wzajemnie się zrozumieć.

Jeśli taka rozrywka Wam się spodoba, powtórzcie ją koniecznie w większym gronie. Niech Twoje dziecko zaprosi kilku swoich przyjaciół, a Ty ściągnij na ten wieczór siostrę, brata, przyjaciółkę… To może być naprawdę niezapomniana impreza!

Jak widzisz, siła muzyki w przełamywaniu międzypokoleniowych lodów jest naprawdę ogromna. Warto ją wykorzystać – życie jest przecież zbyt krótkie na to, by ciągle kłócić się z ukochanymi dzieciakami, prawda?


0 komentarzySkomentuj


Odpowiedz


(wymagane)