ANTONIO VIVALDI CZTERY PORY ROKU – koncert dla dzieci

0
169

Prezentacja-4-Pory-Roku-dla-dzieci--Antonio-Vivaldi-1

Wykonawcy:

Solistka – Natalia Walewska, skrzypce (koncertmistrz Filharmonii Bałtyckiej)

Orkiestra – muzycy z orkiestry Filharmonii Bałtyckiej

Aktorzy z Teatru Miniatura: Jacek Gierczak Wojciech Stachura Joanna Tomasik

Koncert dla dzieci w wieku 5-11 lat

Czas trwania: 60 minut

Premiera: 10 października 2016 r.

Polska Filharmonia Bałtycka Sala Koncertowa Ul. Ołowianka 1, Gdańsk

 

CZTERY PORY ROKU DLA DZIECI

Cykl multimedialnych koncertów przełamujący tradycyjną formułę edukacji muzycznej najmłodszych. Cztery Pory Roku Antonia Vivaldiego powstają na oczach dzieci i przy ich aktywnym udziale a przewodnikami po świecie dźwięków i zjawisk przyrody będą teatralne lalki wcielające się w postać kompozytora i jego przyjaciół. Interaktywna forma koncertu w atrakcyjny sposób przybliża arcydzieła kanonu muzyki i pobudza wyobraźnię najmłodszych słuchaczy.

Prezentacja-4-Pory-Roku-dla-dzieci--Antonio-Vivaldi-2

Cztery Pory Roku to nie tylko koncert z aktywnym udziałem najmłodszych melomanów, ale także muzyczne i multimedialne widowisko ze wspaniałą narracją aktorów oraz teatralnych lalek.
Do udziału zaprosiliśmy kompozytora – Antonio Vivaldiego, który już potwierdził swoje przybycie w asyście przyjaciół z epoki.
Wraz z Vivaldim odwiedzimy współczesnego artystę-lutnika, by sprawdzić, czy w sztuce tworzenia instrumentów cokolwiek zmieniło się od czasów mistrza.

Prezentacja-4-Pory-Roku-dla-dzieci--Antonio-Vivaldi-22

 

 

Prezentacja-4-Pory-Roku-dla-dzieci--Antonio-Vivaldi-3

JESIEŃ (Jesienny stragan)
Antonio Vivaldi w poszukiwaniu muzycznych inspiracji odwiedza słynną pracownię lutniczą, podglądając, jak powstają instrumenty. Zakochany w brzmieniu skrzypiec postanawia napisać dla nich najpiękniejszy koncert. Natchnienie przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie!
Zanim poznacie i usłyszycie Jesień w całym swoim bogactwie, pobawimy się dźwiękami, które inspirowały kompozytora. Zanurzymy się w jesiennej tonacji barw i odgłosów przyrody. Odwiedzimy jesienny stragan, gdzie głośne nawoływania sprzedawców mieszają się z gwarem kupujących, a kolorowe liście tańczą z każdym podmuchem wiatru. W bajeczny sposób ożyją dla nas dary natury, tocząc zabawny spór o wyższości witaminy C nad D oraz różnicach pomiędzy dźwiękami.

Prezentacja-4-Pory-Roku-dla-dzieci--Antonio-Vivaldi-33

ZIMA (Święta u Vivaldiego)
Za oknem śnieg i przenikliwe zimno. Na szybach mróz maluje kunsztowne freski, a wiatr rozrzuca śnieżki po partyturze. Zimowa bitwa o najlepsze miejsce na pięciolinii trwa. Tymczasem w domowej izbie wesoło płonie ogień w kominku, roztaczając wkoło przyjemne ciepło. Vivaldi Święta spędza w rodzinnym domu. Będzie snuł wzruszającą opowieść o choince i Świętym Mikołaju, a z pudełek z prezentami odpakuje zimowe wspomnienia. Te najpiękniejsze zawiesi na świątecznym drzewku i ozdobi muzyką.

Prezentacja-4-Pory-Roku-dla-dzieci--Antonio-Vivaldi-4

WIOSNA (Wiosenny ogród)
Ziemia zmęczona okowami lodu budzi się do życia, a wraz z nią cała natura. Ptaki radosną pieśnią ogłaszają przybycie wiosny. Vivaldi zafascynowany niezwykłym śpiewem próbuje rozszyfrować ptasi alfabet. Wraz z przyjaciółmi trafia do tajemniczego ogrodu, gdzie zaskakują go cuda przyrody. Czy uda mu się zrozumieć odgłosy wiosny? Czy będzie potrafił wiernie odmalować tryle i świergoty muzyką? Sielski nastrój przerywa przejmujące szczekanie psa, zwiastujące nadejście burzy.

Prezentacja-4-Pory-Roku-dla-dzieci--Antonio-Vivaldi-44

LATO (Vivaldi na wakacjach)
Wreszcie po całym roku ciężkiej pracy nad koncertami przychodzi pora na zasłużony odpoczynek. Podróżny futerał zapakowany po brzegi, a w nim niezbędnik każdego turysty: przeciwsłoneczne okulary, bermudy, hawajska koszula, płetwy do nurkowania… Przyjaciele zabierają Antonia na urlop nad polskie morze. W pełnym słońcu i duchocie dryfują pośród fal ukołysani spokojną wodą.
Fa-la, Fa- la… jak mantra powtarza się pięknie brzmiący sen o lecie. Z letargu wybudza ich hałas grzmotów i błysk piorunów. Czy zdążą bezpiecznie dopłynąć do lądu?

 

Kontakt :
Polska Filharmonia Bałtycka Biuro koncertowe: +48 58 320 62 63 e-mail: koncerty@filharmonia.gda.pl
www.filharmonia.gda.pl
Anna Bona
tel. + 48607605755

e-mail:
kontakt@poryroku.org

Bilety:
Kasy biletowe: +48583206262  + 48583238362 +48664710023
e-mail: bilety@filharmonia.gda.pl

 

 

Zapisz


Materace Koło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię