Buda dla psa – nowa czy używana?

2
1547

Podczas kompletowania wyprawki dla psa czeka cię wiele wydatków. Przed każdym zakupem warto, byś dobrze przemyślał kolejność kupowanych gadżetów i rozłożył je jakoś w czasie. Nie sztuką jest bowiem wydać całą pensję na zaopatrzenie dla nowego członka rodziny. Sztuką jest później tą powiększoną rodzinę utrzymać. Możesz więc zorientować się, na czym uda ci się zaoszczędzić i czy istnieją przedmioty, które zgodnie z wszechobecnym trendem nadawania rzeczom drugiego życia, dostaniesz z drugiej ręki.

Najdroższym elementem wyprawki dla twojego czworonoga jest dobra buda. To podstawa, szczególnie jeśli twój psiak jest pupilem nie tylko „salonowym”. Buda jest dla niego nie tylko sypialną, ale i schronieniem przed zimnem, opadami atmosferycznymi, czy potencjalnym niebezpieczeństwem. Zarówno sklepy zoologiczne, jak i prywatni producenci czy stolarze oferują ogromną różnorodność psich domków. Nie sztuką jednak jest zapłacić za domek dla twojego psa 300 czy 500 zł. Ważne, by wśród tej różnorodności znaleźć dobre jakościowo schronienie, które nie nadwyręży twojego portfela, a będzie idealne dla twojego zwierzaka.

Najtańsze mieszkanka dla czworonogów (budy używane) można zakupić nawet za 100 złotych. W głowie pojawia się jednak pytanie: czy są warte swojej ceny? Czyż nie lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że zarówno jakość wykorzystanych materiałów, jak i sposób wykończenia budy są na najwyższym poziomie? Z doświadczenia wiadomo jednak, że nie zawsze buda za pół tysiąca jest warta swojej ceny. Poza tym, przy odrobinie szczęścia, na portalach ogłoszeniowych i forach internetowych znajdziecie te same produkty, za znacznie niższą cenę. Dlaczego? Czasem były to nieprzemyślane zakupy, czasem psiak wyrósł za szybko. Powody są różne. Ważne, że po okazyjnej cenie, możesz mieć dobry produkt.

Na co zwracać wiec uwagę podczas takich transakcji i jakich błędów nie popełniać kupując budę dla pupila? Najważniejszy jest stan techniczny psiego mieszkania. Musimy być przygotowani, że nie będzie idealne. Czasem konieczne będzie wymienienie dachu (ważne by nie był metalowy, bo w lato szybko się nagrzewa) lub też położenie papy, załatanie dziur, doszczelnienie itp. Obowiązkowa będzie też sterylizacja. Ważne są również wymiary (wewnętrzne i zewnętrzne) budy. Jeśli nie są one zawarte w ogłoszeni – zapytaj poprzedniego właściciela. Jako potencjalny nabywca masz przecież prawo do tej wiedzy. Jest to niezwykle istotne, bo przecież twojemu psiakowi musi być wygodnie. Sprawdź również czy buda jest ocieplona i szczelna oraz, czy dach jest odmykany lub zdejmowany (dzięki temu łatwiej będzie ci wyczyścić środek budy).

Jednym słowem – nie kupuj budy w ciemno. To tak samo ważna decyzja, jak kupienie odpowiedniej smyczy, legowiska czy transportera. Pamiętaj, że nie zawsze cena jest najważniejsza i świadczy o najlepszej możliwej ofercie. I najważniejsze – zanim zaczniesz przeglądać ogłoszenia z terenu, sprecyzuj swoje preferencje i dowiedz się, czego tak naprawdę szukasz.

indeks Hubert Bukowski – NaszeZoo.pl
Artykuł został przygotowany przez firmę NaszeZoo, specjalizującą się w internetowej sprzedaży artykułów dla zwierząt. Dystrybuujemy akcesoria i karmy dla psów i kotów najwyższej jakości – z miłości do naszych pupil

Łóżka dla dzieci

2 KOMENTARZE

  1. Ja też znalazłam nową, całkiem fajną budę w firmie Zylajek. Zastanwiałam się nad, aby sama zbudować budę dla mojej Lilki, ale buda, którą znalzałam nie jest bardzo droga, więc chyba jednak zdecyduję się ją zamówić i nie będę tracić czasu.

  2. Ja właśnei miałem sam dudować budę, ale myślę, że ostatecznie ją zamówię. Mój kumpel ostatnio budował dom u Domy Balik i zagadałem, ze mogą mi zrobić taką fajną budę z bali, porządną, ciepłą, wytrzymałą. Niewielki koszt jak na taką jakość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię