Adres : ul. Drewnowska 58, 91- 071 Łódź

Telefon : 042 664 92 89

Początek - data :2012-12-23
Godzina rozpoczęcia :
Koniec - data :2012-12-23
Godzina zakończenia :
Ceny i warunki :
Cennik :
Email :

Website

Piernikowa Chata i jej niezmierzone atrakcje już od tygodnia goszczą w Manufakturze. W rotundzie można posłuchać afrykańskich bajek, spotkać Mikołaja, ale też wziąć udział w przygotowanych przez Fundację „Dom w Łodzi” warsztatach pieczenia pierników. W ramach projektu Manufaktura Pierników – Małe Łapki” fundacja zaprasza do zabawy także podopiecznych placówek zajmujących się dziećmi niepełnosprawnymi.

Małe Łapki w Manufakturze Pierników

Piernikowa Chata i jej niezmierzone atrakcje już od tygodnia goszczą w Manufakturze. W rotundzie można posłuchać afrykańskich bajek, spotkać Mikołaja, ale też wziąć udział w przygotowanych przez Fundację „Dom w Łodzi” warsztatach pieczenia pierników. W ramach projektu „Manufaktura Pierników – Małe Łapki” fundacja zaprasza do zabawy także podopiecznych placówek zajmujących się dziećmi niepełnosprawnymi.

Codziennie, aż do wigilii w Piernikowej Chacie odbywają się warsztaty pieczenia aromatycznych pierników w najrozmaitszych kształtach. Ich organizatorem jest fundacja „Dom w Łodzi”. Zajęcia prowadzone przez animatorów i grupę wolontariuszy są skierowane do wszystkich dzieci, które chciałyby własnoręcznie przygotować świąteczne słodkości. W dni powszednie od 10:00 do 15:00 „cukiernikami” są podopieczni przedszkoli integracyjnych, szkół i placówek opiekuńczych zajmujących się dziećmi niepełnosprawnymi. A po 15:00 i w weekendy Manufaktura Pierników jest dostępna dla wszystkich małych bywalców rotundy.

W trakcie zajęć dzieci same wykonują pierniczki, a po upieczeniu dekorują je kolorowym lukrem. Obok misiów, serc i kwiatków, wypiekają też świąteczne gwiazdy, choinki i anioły. Przepyszne ciastka mają szansę na zdobycie tytułu ulubionego piernika internautów, a ich autorzy na nagrody. Każdego dnia, za zgodą opiekunów dzieci, do konkursu zgłaszane są pierniki. Na najładniejsze z nich głosować można na stronie internetowej Manufaktury, gdzie znajdują się zdjęcia pierników wraz z informacją o autorach. Głosowanie potrwa do piątku 14.12. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu odbędzie się w przyszłą sobotę (15.12). Finał piernikowych zmagań uświetnią integracyjne zespoły taneczne, wokalne i teatralne. Wśród prezentujących swoje talenty będą podopieczni Fundacji „Dom w Łodzi”, Zespół Tańca Mażoretkowego „FAME”, uczestnicy warsztatów Profilaktyka A Teatr „Insanis”, czy członkowie Studia Piosenki Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi.
Szkoły i placówki opiekujące się dziećmi niepełnosprawnymi mogą zgłaszać swoich podopiecznych do udziału w warsztatach pod numerami telefonów: 42 678 01 00 lub 508 188 060. „Dom w Łodzi” zadbał również o łatwy dojazd dzieci na zajęcia. Na terenie powiatów: łódzkiego, łódzkiego wschodniego, zgierskiego i pabianickiego został uruchomiony specjalny bus, który przywozi wszystkich chętnych do Manufaktury Pierników. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Fundacja „Dom w Łodzi”, powstała z myślą o opiece nad dziećmi chorymi i pozbawionymi miłości najbliższych. Podopieczni fundacji znajdują schronienie w założonym przez nią Domu Dziecka dla Dzieci Chorych – pierwszej tego typu placówce w Polsce.

www.manufaktura.com