To propozycja dla miłośników prawdziwej przygody! Rodzinny Park Linowy oferuje dla zwiedzających wiele atrakcji. Przede wszystkim teren. Długość trasy wynosi ponad 600 metrów. Wydaje się mało? Nic bardziej mylnego! Całą drogę przebywacie bowiem w zawieszeniu między niebem a ziemią, a to nie jest wcale takie łatwe.
Organizatorzy zapraszają alpinistów w każdym wieku. Tych dużych, którzy pragną sobie przypomnieć miłe działanie adrenaliny i tych małych, którzy po raz pierwszy z mamą i tatą pokonają swe słabości czy też zaspokoją dziecięce marzenia.
Na sześćset metrów przygody składają się cztery trasy o różnym stopniu trudności, dostosowane do wymagań każdego uczestnika wyprawy. Dla dzieci powyżej stu dwudziestu centymetrów wzrostu przygotowana została TRASA ŚREDNIA. Znajduje się na niej czternaście przeszkód, miedzy innymi pochylnia, most birmański, sople, sieć, most zwodzony… Aby pokonać wszystkie przygotowane dla nas niespodzianki potrzebujemy około czterdziestu minut.
Na tych nieco większych czeka TRASA WYSOKA. Poszukiwacze przygód znajdują się tu, w zależności od miejsca, cztery albo nawet siedem metrów nad ziemią. Tutaj musimy wspinać się po specjalnej ściance wspinaczkowej, zjeżdżać na sankach, przechodzić po ruchomej kładce. Organizatorzy ułożyli na drodze turysty szesnaście takich przeszkód. Napięcie nie spada ani na minutę!
Wszystkie trasy są bezpieczne dla uczestników zabawy. Każdy przed wyjściem na tor przeszkód otrzymuje specjalny sprzęt – uprzęże, lonże, karabinki, kaski. Zostaje także przeszkolony z zasad posługiwania się nim w każdej sytuacji. Dodatkowo wszystkie trasy są zabezpieczone siatkami lub linami.
Do PARKU LINOWEGO NAD PILICĄ mogą przyjeżdżać nawet naprawdę małe dzieci. Dla nich przygotowano MADAGASKAR – plac zabaw z lekką i przyjemną trasą dla maluchów składającą się z siedmiu przeszkód. Rodzice mogą towarzyszyć swym pociechom w wyprawie. Jeśli dziewczynkom znudzi się wspinanie – mogą zająć się gotowaniem w specjalnie dla nich przygotowanym domku. Poza tym na małych zdobywców czekają poszukiwania szczątków dinozaurów czy zabawa w dmuchanym zamku.

W tym czasie, kiedy dzieci będą zajmować się odkrywaniem swych talentów, rodzice mogą naprawdę oderwać się od ziemi i skusić się na pokonanie TRASY ZJAZDOWEJ NA RZEKA PILICĄ. To propozycja dla naprawdę odważnych. Zawieszeni na linie będziecie pędzić na drugi brzeg rzeki przez prawie dwieście pięćdziesiąt metrów!

Ceny nie odstraszają potencjalnych turystów. TRASA NISKA to koszt 15 złotych. ŚREDNIA i WYSOKA – 20 złotych, ZJAZDOWA – 30 ZŁOTYCH. Można również wybrać pakiety:

– JUNIOR  (NISKA i ŚREDNIA) – 30 ZŁOTYCH

– SPORT (ŚREDNIA i WYSOKA) – 35 złotych

– EXTRA (WYSOKA i ZJAZDOWA) – 45 złotych

MAX (ŚREDNIA, WYSOKA, ZJAZDOWA) – 55 złotych

Korzystanie z placu zabaw MADAGASKAR to wydatek 10 złotych.

Jeśli to nie zachęciło Was jeszcze do skorzystania z atrakcji PARKU LINOWEGO spieszę dodać, że można tam jeszcze za dodatkową opłatą pobiegać w butach KANGOO JUMPS, poczuć szybką jazdę korzystając z GOKARTÓW, sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy paintballowej czy w dosłownie przejść się po wodzie w specjalnej kuli.

Wycieczka godna polecenia.