Każde dziecko marzy, aby pogłaskać tygrysa czy wytargać za puszystą grzywę wielkiego lwa. Zrobić się tego niestety nie da, ale zobaczyć na żywo dzikie zwierzęta możemy nie tylko w ogrodach zoologicznych wielkich miast, ale i w bardziej sprzyjających im okolicznościach – takich, jak w ZOO SAFARI w Borysewie (województwo łódzkie).

Zoo zajmuje obszar prawie piętnastu hektarów. Poruszając się po tym ogromnym terenie możecie podziwiać ponad 250 zwierząt różnych gatunków! Wśród nich na uwagę zasługują BIAŁE I złote tygrysy bengalskie, lew, bawoły indyjskie, trzy gatunki zebr, kangury czy kajmany. Specjalnie przygotowane jeziorka są ostoją dla ptactwa wodnego.

Dzieci nie pogłaskają tygrysa, ale mogą pobawić się z miniaturowymi kózkami, owieczkami kameruńskimi, alpakami, osiołkami czy świnkami wietnamskimi. Pełne energii maluchy zaprasza plac zabaw, gdzie czeka na nich dmuchana zjeżdżalnia i basen z piłeczkami.

Dla tych, którzy nie boją się bliskości drapieżników przygotowano prawdziwą atrakcję. W określonych godzinach można oglądać karmienie wybranych zwierząt – tygrysów, lwa, surykatek, tapira, foki, kajmanów. Samodzielnie można karmić zwierzęta (za zgodą ich opiekunów) w MINI ZOO. Tam też nauczymy się oporządzać i czesać kucyki. To wspaniała zabawa dla wszystkich maluchów.

Ceny biletów:

  • - normalny – 22 złote
  • - ulgowy – 17 złotych
  • - grupowy – 15 złotych od osoby
  • - dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny.