Co najczęściej rodzice kupują dzieciom pod choinkę?

2
210

Prezenty gwiazdkowe są tradycją w polskich domach. Kupujemy je dla najbliższych nam osób, w tym zwłaszcza dzieci, które z niecierpliwością oczekują na pierwszą gwiazdkę, która pozwoli im na otwarcie paczek znajdujących się pod choinką. Co rodzice, dziadkowie czy ciocie i wujkowie kupują dzieciom na gwiazdkę?

O czym marzą dzieci?

Prezenty na gwiazdę dla dzieci powinny spełniać ich dziecięce marzenia. TNS Polska postanowiła przeprowadzić badania na próbie 500 rodziców, posiadających dzieci w wieku od 0 do 14 lat. Okazuje się, że maluchy wbrew pozorom w liście do św. Mikołaja wcale nie piszą o tym, iż chciałyby dostać tablet, laptop, czy smartfona i inne elektroniczne gadżety. Mają zupełnie inne marzenia. Tylko 22 proc. dzieci chciałoby znaleźć pod choinką sprzęt elektroniczny.

Zdecydowana większość najmłodszych – aż 59 proc. respondentów w badaniu TNS Polska, pragnie aby Święty Mikołaj przyniósł im pod choinkę po prostu zabawki. Wśród nich konsole do gier i gry komputerowe znalazły się dopiero na 3 miejscu życzeń dzieciaków – 11 proc. chciałoby je znaleźć w prezentach świątecznych.

Popularne prezenty na gwiazdkę dla dzieci to np. sprzęt sportowy – chciałoby go otrzymać około 8 proc. najmłodszych. W tej grupie wymienia się narty, łyżwy, sanki, piłki wszelkiego rodzaju, czy też rakiety do tenisa.

W gronie najmniej popularnych prezentów świątecznych znalazły się książki (5 proc. wskazań), przybory plastyczne (4 proc.), żywe zwierzęta (4 proc.), biżuteria i ozdoby (3 proc.), czy płyty z filmami lub muzyką (2 proc.) oraz akcesoria do pokoju dziecięcego (2 proc.). Co ciekawe, maluchy wcale nie oczekują, że w paczkach świątecznych znajdą słodycze.  Można zatem wysnuć wniosek, że współczesne dzieci marzą o podobnych prezentach do tych, o jakich marzyli ich rodzice.

Dzieci cieszą się ze wszystkiego

Badania wykazały, że dzieci nie mają wygórowanych oczekiwań. Właściwie cieszą się wszystkim, co dostaną pod choinkę. Niektóre zadowolą się drobną zabawką, inne słodyczami, czy nowymi ubraniami. Część dzieci, zwłaszcza tych starszych, liczy na nowy gadżet elektroniczny.

Najważniejsze jednak, aby w te szczególne, świąteczne dni być po prostu razem z całą rodziną i cieszyć się swoją obecnością. Warto poświęcić więcej czasu właśnie najmłodszym – pobawić się z nimi, zagrać w gry planszowe, czy wspólnie pomalować lub porozmawiać.

Ciekawą formą prezentu może być opłacenie dziecku indywidualnych lekcji gry w tenisa czy squasha, jazdy gokartem, nauki jazdy konnej czy wspinaczki na ściance. Dobrze by było, aby rodzic brał przy tym aktywny udział w takich lekcjach, co jeszcze bardziej ucieszy dziecko. Będzie ono mogło spędzić przyjemnie czas ze swoim rodzicem.


Materace Koło

2 KOMENTARZE

  1. Inne dzieci najczesciej czekaja na auta, lalki czy przebrania, ktore pomoga im sie choc na chwile stac strazakiem czy baletnica. Ale rodzice nie byliby przeciez soba, gdyby w paczkach swiatecznych nie przemycili „pozadanych” dla siebie tresci.

  2. Maluszkom warto kupić tak naprawdę jakies akcesoria dla dzieci, bo na zabawki jest jeszcze za wcześnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię