Noszenie dziecka bez bólu pleców

1
28

Noszenie dziecka na rękach jest zupełnie naturalne. To właśnie w ten sposób my- rodzice okazujemy nowonarodzonemu maluszkowi miłość, bliskość, czułość, zapewniamy poczucie bezpieczeństwa, sprawiamy, że niemowlę jest mniej płaczliwe, pewniej czuje się w nowej rzeczywistości i szybciej ją oswaja. Jednak co robić, gdy ból pleców skutecznie utrudnia nam noszenie pociechy?

Skąd ten ból

W natłoku codziennych obowiązków związanych z pielęgnacją i opieką nad dzieckiem, niewielu młodych rodziców zdaje sobie sprawę z tego, ile ruchów, skłonów, podnoszeń wykonuje i jak wiele godzin spędza, nosząc pociechę na rękach. A to obciąża kręgosłup.

Jak sobie radzić?Nosidelko-Hipseat-2

Czy jest jakiś sposób, aby poradzić sobie z bólem pleców, nie rezygnując z noszenia dziecka? Jest. Wystarczy sięgnąć po specjalne nosidełko dla niemowlęcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzice nie muszą wybierać pomiędzy własnym komfortem a pragnieniem bycia blisko z dzieckiem. To skuteczny i sprawdzony sposób na wspólne odkrywanie świata, budowanie wzajemnej relacji opartej na miłości, bliskości, poczuciu bezpieczeństwa, stymulowanie rozwoju zmysłu równowagi pociechy i wspieranie koordynacji wzrokowo- ruchowej malucha bez odczuwania bólu czy dyskomfortu.

Jakie nosidełko wybrać?

Nie wszystkie nosidełka dostępne na rynku są sobie równe. W czasie, gdy jedne zapewniają młodym rodzicom maksimum wygody, komfortu i bezpieczeństwa (np. specjalne nosidełko biodrowe Hipseat), inne spełniają oczekiwania jedynie połowicznie. Dlatego warto dokładnie poznać produkt, w który zamierzamy zainwestować. Specjaliści rekomendują stosowanie nosidełek, które składają się z dwóch elementów: pasa zapinanego wokół talii rodzica oraz integralnego siedziska dla malucha (np. specjalnego nosidełka biodrowego Hipseat). Dzięki zastosowaniu takich właśnie rozwiązań, nosidło biodrowe Hipseat sprawia, że ciężar ciała dziecka rozkłada się równomiernie, plecy i ramiona rodzica nie są nadmiernie obciążone, a problem dolegliwości bólowych znika raz na zawsze.

Więcej informacji o nosidełku biodrowym Hipseat   rodzice znajdą na stronie sklepu www.sklep.mavero.pl

Nosidelko-Hipseat-3

Nosidelko-Hipseat-4

Nosidelko-Hipseat-5

1 KOMENTARZ

  1. W skrajnych sytuacjach to smaruję jeszcze dip rilifem jak po większym obciążeniu jeszcze coś zaboli czasem (w sumie muszę zerknąć czy karmiące mogą tym smarować) – mentol dobrze chłodzi takie bóle na plecach. Ale większość zrobiłam ćwiczeniami na plecy, przy okazji też odrobinę brzuszek po ciąży gubiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię