Paczki mikołajkowe na Święta

0
457

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo radosny czas, z który wiąże się wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest zwyczaj obdarowywania bliskich podarunkami. Nie od dzisiaj wiadomo, że na prezenty czekają przede wszystkim dzieci. Maluchy wręcz uwielbiają otrzymywać mikołajkowe paczki, w których mogą znaleźć się nie tylko zabawki, ale także inne drobiazgi.

Zwyczaj obdarowywania się prezentami wiąże się jeszcze z czasami rzymskich Saturnaliów. W kolejnych stuleciach tradycja ta została określona mianem „Gwiazdki”, gdyż podarunki wręczano dopiero wówczas, gdy dostrzeżono na niebie pierwszą gwiazdkę. Ta część wigilijnego wieczoru najbardziej jest oczekiwana przez dzieci, nic więc dziwnego, że to właśnie maluchy wypatrują pojawienia się pierwszej gwiazdy na niebie w trakcie wigilijnego wieczoru.

Pomarańcze, orzechy i cukierki

Już w czasach średniowiecza św. Mikołaj był uważany za patrona wszystkich dzieci. Pierwsze udokumentowane zwyczaje wręczania mikołajkowych prezentów pochodzą z początku XV wieku. Ze źródeł możemy dowiedzieć się, że św. Mikołaj obdarowywał dzieci podarunkami już 5 grudnia wieczorem. W prezentach znajdowały się przede wszystkim owoce (najczęściej pomarańcze oraz jabłka), orzechy i cukierki. W Polsce tradycja ta upowszechniła się w XVII wieku.

Gdy Mikołaj nie pojawiał się osobiście, wówczas maluchy wyczekiwały jego przyjścia poprzez zostawianie butów przy kominku czy wieszanie skarpet na ramach okiennych. Zgodnie z tradycją, mikołajkowe prezenty można znaleźć pod poduszką, jednak znane jest także umieszczanie ich w obuwiu.

Jak samodzielnie przygotować paczkę mikołajkową?Sklep ze słodyczami

Samodzielne przygotowanie paczek od św. Mikołaja nie jest trudne, jednak trzeba wiedzieć, że takie prezenty powinny być przede wszystkim urozmaicone i dopasowane do określonego wieku dziecka. Paczka mikołajowa często zawiera różnego rodzaju zabawki, ale obok nich
w tego rodzaju upominkach pojawiają się także oczywiście słodycze, za którymi dzieci wręcz przepadają.

W paczce mikołajkowej zarówno dla starszych, jak i dla nieco młodszych dzieci, mogą znaleźć się czekoladowe mikołaje, tabliczki czekolady, cukierki, batoniki i wiele innych słodkości. Co więcej, skład takiej paczki można dodatkowo wzbogacić owocami oraz drobiazgami
o walorach edukacyjnych.

Gotowe paczki mikołajkowe

Chociaż własnoręczne przygotowywanie paczek mikołajkowych wciąż jest bardzo popularne, to niektórzy ich tworzenie zlecają profesjonalnym firmom. Z usług takich przedsiębiorstw najczęściej korzystają takie placówki, jak przedszkola, szkoły oraz domy dziecka. Dobór poszczególnych towarów do świątecznych paczek może wówczas odbywać się w hurtowniach – to właśnie tam przygotowywane są słodycze, owoce i inne artykuły, które następnie znajdą się w upominkach dla dzieci.

Paczki zlecane profesjonalnym przedsiębiorstwom można dowolnie konfigurować. Można również wskazać konkretną kwotę, do której hurtownia dobierze odpowiednie propozycje artykułów. Gotowe paczki następnie są rozwożone pod wskazany przez klienta adres.


Materace Koło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię