Świece bożonarodzeniowe ręcznie robione

0
435

Czas jesiennych chłodów i deszczy to najmniej lubiana pora roku przez większość z nas. Coraz krótsze dni i zmniejszająca się z każdym dniem ilość otaczających nas kolorów powoduje, że nasz nastrój jest daleki od optymizmu, zaś ograniczone możliwości podejmowania aktywności fizycznej sprawiają, że czujemy się ciężko i sennie. Na szczęście, na końcu tej jesiennej drogi czeka na nas czas, który z nawiązką wynagradza trud oczekiwania – święta Bożego Narodzenia. Wtedy wracają do nas siły i pozytywne myślenie, a w gronie rodziny i przyjaciół zaczynamy czuć się ciepło i przytulnie.

W dobrym samopoczuciu pomagają także dekoracje, jakie umieszczamy w swoich domach na okres świąteczny. W czasie Bożego Narodzenia dominują różnego rodzaju choinki, bombki, światełka, lampiony i świece, które własnym lub odbitym światłem migoczą, w niezwykle ciepły i przyjemny sposób rozświetlają wnętrza pomieszczeń i wraz z zapachem choinki i pieczonych ciast sprawiają, że wokół nas roztacza się ten niesamowity, świąteczny klimat. Mimo, że w sklepach dostępnych jest wiele różnych dekoracji, to właśnie świece bożonarodzeniowe są elementem, którego nie może zabraknąć w grudniowym stroiku, zaś wśród nich najbardziej wyróżniają się ręcznie robione, artystyczne egzemplarze.

Świece bożonarodzeniowe ręcznie robione – unikatowe i piękne dzieła sztuki

Jest wiele produktów, które mogą posłużyć do udekorowania pomieszczenia w czasie świąt, w tym także wiele różnego rodzaju świec łatwo dostępnych w sklepach. Jednak ze względu na seryjną produkcję takich przedmiotów, trudno mówić tu o wyjątkowości i niepowtarzalności. Produkowane taśmowo świece bywają owszem piękne, ale ich czar pryska, gdy obok na półce widzimy dziesiątki, czy nawet setki ich identycznych kopii. Zupełnie inaczej jest w przypadku świec ręcznie robionych. Już sam fakt, że w Polsce niewiele jest zakładów zajmujących się ich wytwarzaniem sprawia, że nabierają one unikatowego charakteru, a gdy przyjrzymy się im bliżej, wszelkie wątpliwości natychmiast zostają rozwiane. Świece bożonarodzeniowe ręcznie robione to użytkowe dzieła sztuki, przepełnione kunsztem i profesjonalizmem wykonującego je artysty. Na ich powierzchni bogactwo wzorów miesza się z wyjątkowością, będącą skutkiem ręcznej pracy nad każdym detalem świecy. Każdy wzór powstaje indywidualnie, jako koncepcja wytwórcy, lub jako zlecenie na zamówienie, opracowane w ścisłej współpracy z nabywcą, a następnie zostaje odtworzony na powierzchni parafiny z niebywałą wręcz precyzją i dokładnością.

Doświadczenie wytwórców świec ręcznie robionych sprawia, że bogactwo motywów i wzorów jest wręcz nieograniczone, dlatego produkty te można idealnie dopasować do każdego stylu wnętrza oraz nawet najbardziej wygórowanych wymagań nabywcy. Wystarczy odrobina chęci, by stała się ona częścią bożonarodzeniowego stroika i w ten sposób pozytywnie wpływała na samopoczucie i humor wszystkich mieszkańców. Jeżeli więc chcesz, by Twój stół podczas świąt wyróżniał się pięknem i kunsztem, a przy tym roztaczał ciepło i przyjemny, migoczący blask, ręcznie robiona świeca bożonarodzeniowa jest właśnie dla Ciebie!

indeks Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Phosphoros – pracownię artystycznego zdobienia świec okazjonalnych

Materace Koło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię