Nie zmarnuj jesieni na siedzenie przed telewizorem

0
193

Jesień w pełni. Zimnych i ponurych dni coraz więcej, a wraz z nimi coraz częściej przygnębienie, nuda i skłonność do nabierania dodatkowych kilogramów. Spędzając całe godziny przed telewizorem i podjadając słodkie przekąski marnujemy cenny czas, który już nigdy się nie powtórzy. Nie traćmy energii i młodości na marne programy telewizyjne – pomyślmy o wyjściu z domu, pomyślmy o edukacji.

Angażowanie się w projekty edukacyjne, na przykład w kursy językowe to nie tylko ukłon w stronę zwiększanie swojej wiedzy, ale także krok w stronę interesujących spotkań w grupie znajomych. Już samo wyjście z domu powoduje, że zaczynamy inaczej myśleć, przestawiamy się z biernego snucia po domu na aktywne uczestnictwo w kolejnych lekcjach na kursie. Szykujemy się do wyjścia, planujemy, co na siebie włożyć, myślimy o tym, aby na wszystko starczyło nam czasu, a tego typu organizacja dnia przekłada się również na pracę i relacje w rodzinie. Systematyka bardzo ułatwia życie, bo wprowadza ład i porządek.

Ale to nadal nie wszystko, co sprawia, że warto angażować się w naukę szczególnie w ponure jesienne czy zimowe dni. Spotykając się z ludźmi mamy możliwość nawiązywania znajomości, a dzięki temu nie popadamy w przygnębienie czy nawet depresję. To bardzo ważne, a może i najważniejsze, co możemy zrobić dla siebie o tej porze roku. Wychodząc z domu ze znajomymi nie mamy też, aż takiej skłonności do objadania się, bo w domu zwykle potrafimy zjeść całą paczkę chipsów podczas filmu, do tego jeszcze jakieś wafelki i popić to wszystko piwem bądź winem. Będąc ze znajomymi staramy się zachować umiar, przynajmniej w kwestiach objadania się.dodatkowe-szkolenia (2)

Co jeszcze daje nam udział w kursach i szkoleniach? Motywując się do udziału w zajęciach edukacyjnych chcąc nie chcąc musimy poświęcić czas na czytanie czy naukę zaprezentowanych nam treści, a to ćwiczy pamięć i wzbogaca nasze kwalifikacje. Certyfikat uzyskany z przebytego kursu dodatkowo podniesie szanse przy awansie czy zmianie pracy. Dzisiaj tylko ten, kto się stale uczy może myśleć o lepszym jutrze, stagnacja to wróg ludzi ambitnych marzących o sukcesie zawodowym.

Rzadko mówi się też o tym, że udział w szkoleniach daje również dobry przykład innym, czy to członkom naszej rodziny czy też koleżankom i kolegom z pracy. Dawanie dobrego przykładu szczególnie dzieciom jest bardzo ważne, bo uczęszczając na zajęcia dodatkowo wysyłamy sygnał, że warto się uczyć przez całe życie i to nie tylko po to, aby osiągać coraz lepsze wynagrodzenie, ale też po to, aby wzbogacać siebie, jako człowieka. Prędzej czy później przyjdzie czas, aby wykorzystać wiedzę zdobytą podczas kursów w realnym życiu, na przykład podczas zagranicznej wycieczki z rodziną czy podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci powinny wiedzieć, że oprócz typowej nauki w szkole czy pracy zawodowej istnieje jeszcze obszar zajęć dodatkowych, który należy dobrze spożytkować czy to na kursach hobbystycznych czy też zawodowych (kursy hobbystyczne to np.: nauka tańca, nauka jazdy konnej, zajęcia sportowe).

Szare, ponure dni potrafią złamać nawet największego twardziela zatem nie dajmy się zaskoczyć jesieni. Już teraz profilaktycznie wymyślimy swój własny sposób na chandrę i niech to będą tym razem twórcze i indywidualne zajęcia szkoleniowe dla całej rodziny – wybór jest ogromny, wystarczy wejść na Szkolenia24h.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię