Kubek Termiczny

0
1888
termos
kubki termiczne

Popularne kubki termiczne pomagają zachować ciepło wielu napojów. Łyk pysznej i gorącej kawy albo aromatycznie pachną.

Zalety kubków termicznych.Łyk herbaty pozwoli rozgrzać zmarznięte ręce oraz ciało. Nie mówiąc już o samej przyjemności picia i chwili relaksu od codziennych spraw i obowiązków.

Nie są to jedyne zalety tego rodzaju naczynia. Oprócz podtrzymywania ciepła wewnątrz pojemnika, kubki termiczne mogą równie dobrze schładzać różnego rodzaju napoje w gorące, letnie dni. Wlanie zimnego płynu nie zajmuje wiele czasu a orzeźwienie jakie ze sobą niesie chłodny łyk soku pozwala dodać energii i skutecznie chroni przed przegrzaniem ciała.

Rodzaje kubków termicznych

Na rynku dostępna jest szeroka gama różnego rodzaju kubków utrzymujących stałą temperaturę. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie typy określane są jako termiczne. Przeglądając sklepowe półki można natknąć się na termosyoraz kubki z wkładami chłodzącymi bądź grzewczymi. Jaka jest między nimi różnica?

Po pierwsze, typowe kubki termiczne są wykonane z nierdzewnej stali, tak zwanej stainlessstell. Taki dobór tworzywa zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia, a w szczególności na stłuczenia, które często zdarzają się w przypadku tradycyjnych, szklanych naczyń. Właściwości termiczne zostały osiągnięte przez zastosowanie dwóch warstw, pomiędzy którymi nie ma powietrza. Taka próżnia sprawia, że ten typ kubka ma dobrą izolację. Górną warstwę stanowi zazwyczaj specjalna, plastikowa nakładka, która posiada zamykany ustnik pozwalający na napicie się po przechyleniu kubka. Ze względu na szczelność lepiej wybierać modele z zakręcaną pokrywką, która chroni przed przeciekami. Wybierając się na dłuższą wyprawę lub w chłodniejsze tereny warto zastanowić się nad wersją z grzałką, którą można z powodzeniem podpiąć do USB w samochodzie, laptopie albo po prostu podłączyć do gniazdka.

Termosy

Wykonane z tego samego materiału co kubki, dobrze znane termosy są nie tylko cięższe, ale i bardziej pojemne niż zwykłe kubki. Sprawdzają się bardziej podczas dłuższych wypraw czy trekkingowych wycieczek w góry.

W przypadku kubków z wkładami grzewczymi lub chłodzącymi, ten typ nie utrzymuje stałej temperatury zbyt długo. Zazwyczaj wykonane z plastiku lub połączenia nierdzewnej stali z sztucznym tworzywem nie zapewniają jednakowego ciepła lub chłodu w całym napoju. Ograniczają się w wielu wypadkach do spodu kubka pozostawiając górną część nietkniętą. Dodatkowo wiele wkładów trzeba albo zmrozić albo zagrzać przed zastosowaniem, co wiąże się z poświęceniem większej ilości czasu na przygotowanie takiego kubka przed wyjściem z domu.

Kubek termiczny w każdej sytuacji

Warto wspomnieć, że im większa pojemność tym dłużej naczynie zachowuje swoje właściwości izolacyjne. Jednak nie oznaczato, że kubki termiczne nie pozwalają utrzymać ciepła przez długie godziny. Dobrej jakości modele znanych firm sprawdzają się idealnie również podczas dłuższej jazdy samochodem czy pieszego spaceru. Co więcej, popularne kubki są częściej stosowane w pracy, szkole czy właśnie w trakcie stania w korku podczas jazdy autem. Pozwalają cieszyć się ciepłym napojem, który później można zamienić na filiżankę kawy w biurowym lub szkolnym bufecie.

Mnogość wzorów i kolorów pozwala indywidualnie dobrać kubek do osobistych wymagań i preferencji. Śmieszne postacie? Motywujące napisy? Albo zaskakujący efekty? Wszystko jest możliwe w dzisiejszych czasach. Jeśli mowa już o własnym guście i wyborze, to nie można zapomnieć o istotnej zalecie kubków. Niejednokrotnie pokazują gust oraz zainteresowania właściciela lub właścicielki. Cytat z ulubionej książki wygrawerowany na powierzchni kubka wskazuje, że dana osoba lubi czytać książki lub w jakiś sposób identyfikuje się z myślą autora/ki. Z kolei fana komiksów czy filmu również można łatwo poznać po spersonalizowanym modelu, a to z kolei pozwoli na łatwiejsze nawiązanie znajomości. W końcu od czegoś można zacząć rozmowę, która nie będzie dotyczyła tylko pogody.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię