Różowa ławeczka – symbol profilaktyki raka piersi

0
299
profilaktyka raka piersi

Uroczyste otwarcie Różowej Ławeczki w Zduńskiej Woli: symbol profilaktyki raka piersi

W Zduńskiej Woli miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – uroczyste otwarcie pierwszej w Polsce Różowej Ławeczki. Projekt, zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego miasta, stanowi symbol profilaktyki raka piersi, świadomości zdrowotnej i nadziei.

różowa ławeczka w Zduńskiej WoliRóżowa Ławeczka: nowy symbol profilaktyki zdrowotnej

Różowa Ławeczka, usytuowana nad malowniczym zalewem Kępina, to miejsce, które łączy funkcję estetyczną i edukacyjną. Wyposażona w dwa stoliki, na których można postawić kawę czy wodę, ławeczka zaprasza przechodniów do chwilowego odpoczynku. Znajdująca się na niej sentencja „Usiądź, odpocznij i pomyśl o sobie” przypomina o konieczności dbania o zdrowie i regularnych badaniach profilaktycznych.

Miejsce refleksji i świadomości

Inicjatywa stowarzyszenia Teraz Ja, które wspiera kobiety w trakcie i po chorobie nowotworowej piersi oraz ich rodziny, ma na celu zwiększenie świadomości na temat profilaktyki raka piersi. Różowa Ławeczka to symbol nadziei i motywacja do regularnych badań, które mogą uratować życie. Dziś rak piersi, wykryty we wczesnym stadium, jest chorobą, którą można skutecznie leczyć.

Wspólna inicjatywa dla lepszej przyszłości

Projekt Różowej Ławeczki został zrealizowany dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności oraz wsparciu budżetu obywatelskiego. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce, ale stowarzyszenie Teraz Ja ma nadzieję, że podobne ławeczki pojawią się w innych miastach, inspirując inne grupy wsparcia do działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej.

Zaproszenie do Zduńskiej Woli

Członkinie stowarzyszenia zapraszają wszystkich mieszkańców Zduńskiej Woli oraz odwiedzających do odwiedzenia Różowej Ławeczki nad zalewem Kępina. Jest to miejsce, które nie tylko upiększa okolicę, ale również służy jako przypomnienie o konieczności dbania o swoje zdrowie i zdrowie bliskich.

O Stowarzyszeniu Teraz Ja

Stowarzyszenie Teraz Ja aktywnie wspiera kobiety walczące z rakiem piersi oraz ich rodziny. Organizacja prowadzi liczne działania na rzecz zwiększenia świadomości zdrowotnej i profilaktyki raka piersi. Więcej informacji na temat działalności stowarzyszenia można znaleźć na ich stronie internetowej www.terazja.com.pl

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię