Łóżko rozsuwane dla dzieci – dlaczego warto je wybrać?

0
999
Łóżka wysuwane to innowacyjne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność wśród rodziców. Takie meble składają się z dwóch części – głównej i dodatkowej, która jest schowana pod spodem i może być wysuwana w razie potrzeby. Dzięki temu, w ciągu dnia zajmuje niewiele miejsca, a wieczorem może służyć jako przestrzeń do spania dla dwójki dzieci. To idealne rozwiązanie dla rodzeństwa dzielącego jeden pokój lub dla rodzin, które często przyjmują gości.

Jakie zalety ma rozsuwane łóżko dla dzieci?

Jednym z głównych atutów łóżka rozsuwanego jest oszczędność miejsca. W ciągu dnia można je złożyć, dzięki czemu zwalnia się dużo przestrzeni do zabawy. Niestety pokoje dziecięce często mają dość ograniczony metraż. Z tego względu trzeba dokładnie przemyśleć, w jaki sposób wykorzystamy każdy wolny centymetr. Kłopot pojawia się w sytuacji, gdy pokój jest dzielony przez rodzeństwo, a nie mamy możliwości wstawienia do pomieszczenia dwóch mebli. Łóżka rozsuwane stają się wtedy jedynym rozwiązaniem. Dzięki nim jesteśmy w stanie skutecznie poradzić sobie z problemem małego metrażu.

W kontekście zalet nie można zapomnieć o funkcjonalności. Po rozsunięciu zyskujemy miejsce do spania dla dwójki dzieci lub dla jednego dziecka i jego gościa. Dzięki możliwości złożenia łóżka w ciągu dnia maluchy zyskują obszar do zabawy, nauki czy relaksu, a rodzice nie muszą martwić się o bałagan czy brak przestrzeni do przechowywania zabawek.

Warto zaznaczyć, że łóżka z wysuwanym spaniem są w pełni bezpieczne dla dzieci. Takie meble są raczej niskie, co minimalizuje ryzyko upadku. W Interbeds znajdują się łóżka wyposażone w barierki, które zapewniają dodatkowe zabezpieczenie podczas snu. Tego typu modele sprawdzą się zwłaszcza w przypadku młodszych oraz bardzo ruchliwych dzieci. Na kwestie bezpieczeństwa w dużym stopniu wpływa nośność mebli. Im jest wyższa na obu poziomach, tym większa wytrzymałość i trwałość łóżka. Rozsuwane modele często mają zaokrąglone krawędzie, które dodatkowo chronią przed otarciami i siniakami.

W jakich wnętrzach sprawdzi się łóżko dziecięce rozsuwane?

łóżko dla dzieciOpisywane meble są idealne do małych pokoi dziecięcych, gdzie przestrzeń jest na wagę złota. W kontekście aranżacji, łóżka rozsuwane dla dzieci zajmują mniej miejsca również w pionie, co sprawia, że pokój wydaje się bardziej przestronny. Tego typu elementy wyposażenia nie przytłaczają wnętrza, dlatego możemy pozwolić sobie na zakup dodatkowych akcesoriów. Łóżka dziecięce rozsuwane bardzo często występują w uniwersalnych kolorach, takich jak biały czy szary. Dzięki temu można bez trudu dopasować je do każdego stylu aranżacji. Jasna i stonowana kolorystyka to nierzadko najlepszy kompromis dla rodzeństwa, które chce samodzielnie decydować o wystroju. Wybierając taki model nie trzeba również martwić się, czy będzie on spójny z aranżacją w razie remontu pomieszczenia.

Rodzice, którzy obawiają się o komfort użytkowania mogą odetchnąć z ulgą. Jest on bardzo wysoki, niezależnie od tego czy śpimy na wysuwanej części, czy na górnej powierzchni. Optymalne rozmiary sprawiają, że na łóżku bez problemu wyśpi się również osoba dorosła. Jak widać inwestycja w takie meble może przynieść nam wiele korzyści. To świetny wybór dla wszystkich, którym zależy na funkcjonalności, estetyce i bezpieczeństwie. Rodzice, którzy zastanawiają się nad kupnem łóżek do pokoju rodzeństwa powinni w pierwszej kolejności rozważyć tę opcję, zwłaszcza jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże. Szeroki wybór kolorów i kształtów ułatwia znalezienie modelu pasującego do danego wnętrza.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię