Czym kierować się przy wyborze łóżeczka tipi?

0
928

Łóżeczko tipi to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku nie tylko miejsce spokojnego snu, lecz również fantastyczną przestrzeń do zabawy. Taki mebel będzie także świetnie pasował do wnętrza domu urządzonego w stylu skandynawskim. Jednak na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wyboru łóżeczka tipi, aby było nie tylko bezpieczne, lecz również trwałe i wygodne w użytkowaniu? W tym pomoże poniższy artykuł!

Jak wygląda łóżeczko tipi?

Łóżeczko tipi trudno pomylić z jakimkolwiek innym meblem – ma ono bowiem przypominać miejsce zamieszkania dawnych Indian, czyli namiot tipi. Dzięki takiemu kształtowi każde dziecko może poczuć się jak prawdziwy wojownik, który zaraz uda się na polowanie. Łóżeczko tipi skutecznie spełnia zatem dwie funkcje – nocą jest miejscem pozwalającym na beztroski sen, natomiast za dnia polem do nieograniczonych zabaw. W dodatku możliwe jest dostosowanie właściwości tego mebla do potrzeb swojego dziecka, a także własnych poprzez wybór rozmiaru, koloru, usytuowania barierki czy dodanie opcjonalnych elementów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru łóżeczka tipi?

Podstawową kwestią podczas wyboru łóżeczka tipi będzie dopasowanie jego wielkości do wymiarów dziecka. Meble te bardzo często przygotowywane są na zamówienie, dlatego wystarczy wybrać odpowiednią długość oraz szerokość łóżka, aby mieć pewność, że dziecko będzie mogło w nim swobodnie spać. Kluczowym elementem każdego tipi jest również odpowiedni materac – warto wybierać miękkie produkty z dobrej jakości materiałów, które zapewnią dziecku wygodę zarówno w dzień, jak i w nocy.

Bezpieczeństwo

Jako że łóżeczko tipi jest jednocześnie miejscem do spania, jak i do zabawy, należy zwrócić szczególną uwagę na jego bezpieczeństwo. Przede wszystkim w tego rodzaju meblu wszelkie śruby powinny zostać zamaskowane. Co więcej, biorąc pod uwagę fakt, że większość łóżeczek jest wykonanych z drewna, jego powierzchnia musi być odpowiednio zeszlifowana, co zapewni gładką powierzchnię. Istotnym elementem każdego łóżeczka jest też farba, jaką zostanie pokryte – najlepiej, aby mogła pochwalić się odpowiednim certyfikatem stwierdzającym jej bezpieczeństwo, np. EN 71-3.

W przypadku takiego łóżeczka jak tipi, które cechuje się wystającymi elementami, koniecznie należy dopilnować, aby miały one zaokrąglone krawędzie, przez co dziecko nie dozna żadnego urazu. Tipi nie powinno też być niestabilne – chwiejące się łóżko może nie tylko doprowadzić do tragicznych konsekwencji, lecz również zaburzać sen dziecka. Choć może wydawać się, że aspektów do sprawdzenia jest całkiem sporo, pamiętajmy, że bezpieczeństwo dziecka to sprawa najważniejsza.

Wytrzymałość

Warto także zwrócić uwagę na wytrzymałość łóżeczka, aby mogło przez jak najdłuższy czas być jednym z ulubionych miejsc spędzania czasu dziecka. Poleca się więc wybór łóżka wykonanego z najwyższej jakości drewna, np. kantówki sosnowej. Cała konstrukcja powinna zostać również solidnie wykonana – w przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek wystających elementów lub innych niedociągnięć, lepiej zdecydować się na łóżko innego producenta. 

Wygląd

Oczywiście łóżeczko powinno przede wszystkim trafiać w gusta dziecka, jednak warto, aby pasowało ono także do wystroju całego domu. Można postawić zarówno na klasyczny, surowy wygląd drewna, jak również wybrać mebel w kolorze białym lub szarym, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w mieszkaniu w stylu skandynawskim. Jeśli chcemy postawić na intensywniejsze barwy, różowe lub miętowe tipi także zaprezentuje się fantastycznie, a w dodatku skradnie serce swojemu nowemu lokatorowi.

Dodatkowe elementy

Wybierając łóżeczko tipi, warto pomyśleć o jego dodatkowych funkcjach, a może być ich niemało! Przede wszystkim taki mebel można wyposażyć w przednią drabinkę, która uchroni dziecko przed upadkiem w trakcie snu. A gdy będzie już starsze i element ten stanie się niepotrzebny, bez problemu można go usunąć. Możliwe jest także wykorzystanie przestrzeni znajdującej się pod materacem. Dlaczego by nie umieścić tam wygodnych szuflad, w których zmieszczą się zabawki lub złożona na dzień kołdra? Możesz także wybrać inną opcję – dodatkowe miejsce do spania. Dzięki niej pomożesz dziecku zasnąć, gdy zaatakują go nocne potwory. Taki element może też rozszerzyć miejsce do zabawy lub pozwoli na nocleg przyjaciół dziecka.

Dlaczego warto wybrać łóżeczko tipi?

Łóżeczko w kształcie namiotu tipi to idealny wybór dla dziecka, gdyż daje mu nie tylko poczucie bezpieczeństwa (może wyobrażać sobie, że znajduje się w szczelnym namiocie), lecz również pozwala na ogrom dobrej zabawy w ciągu dnia. Co więcej, takie łóżko świetnie komponuje się z wnętrzami w stylu skandynawskim. Najważniejsze jednak, aby było bezpieczne dla dziecka, dlatego koniecznie należy wybrać mebel bez ostrych kantów, o gładkiej powierzchni i wykonany z dobrej jakości drewna. Warto także zwrócić uwagę, aby z łóżka nie wystawały żadne śruby. W takim bezpiecznym łóżeczku tipi Twoje dziecko będzie smacznie spać i genialnie się bawić.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię