5 pomysłów na zabawę w ogrodzie

0
776

Czas spędzony na łonie natury potrafi upłynąć wyjątkowo szybko. Dlatego szukając pomysłów na urządzenie ogrodu przyjaznego rodzinie i dzieciom powinniśmy pomyśleć przede wszystkim o miejscu do wypoczynku i zabawy. Wolna przestrzeń w ogrodzie przecież aż się prosi o zagospodarowanie. Bezsprzecznie kupując zabawki ogrodowe możemy sprawić naszemu dziecku mnóstwo radości. Jednocześnie dzięki nim sami możemy liczyć na chwilę relaksu w bliskim kontakcie z otaczającą nas przyrodą.

Zabawy w piasku

Zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu to bardzo dobry pomysł. Właśnie dlatego wielu rodziców decyduje się kupować dla swoich pociech bezpieczne zabawki ogrodowe. Wśród nich wymienia się chociażby piaskownice. Można je umieścić w cieniu dużego drzewa lub też zacienić za pomocą zwykłego kawałka bawełnianego materiału. Zabawy z w pisaku pozwalają między innymi na pobudzanie wyobraźni, kreatywnego umyślenia oraz zmysłu dotyku. Sama piaskownica jednak nie wystarczy, aby zająć dzieci na dłuższą chwilę. W takim wypadku warto pomyśleć także o zakupie dodatkowych akcesoriów takich jak łopatki, wiaderka czy foremki.

Huśtawki

Wybierając zabawki ogrodowe dla najmłodszych musimy kierować się przede wszystkim ich bezpieczeństwem. Jednocześnie nie można zapominać o dobrej zabawie. Dlatego na naszej liście zakupów powinny znaleźć się między innymi huśtawki czy innego rodzaju bujaki a nawet hamaki. To doskonały patent na to, aby rozwijać u dzieci koordynację ruchową. Z drugiej strony to także doskonały sposób, aby uśpić malucha i zyskać dla siebie chociaż kilka chwil spokoju. W sprzedaży mamy do wyboru wyjątkowo dużo modeli. Między innymi znajdziemy huśtawki na łańcuchach, czy szelkach z miękkimi siedziskami.

Twórczy kącik zabaw

Szukając dla naszego malucha atrakcyjnych zabawek możemy zastanowić się nad zakupem specjalnych stolików ogrodowych. To świetne rozwiązanie, szczególnie kiedy na naszym podwórku bawi się kilkoro maluchów. To świetna przestrzeń, na której możemy serwować letnie posiłki czy też będzie to miejsce do wyrażania swojej artystycznej twórczości. Dokupując zestaw kredek, farb czy plastelin możemy zorganizować naszym pociechom twórczy kącik zabaw.

Zjeżdżalnia – kolejny pomysł na dobrą zabawę

Będąc na etapie wyboru zjeżdżalni dla dziecka powinniśmy kierować się przede wszystkim jego wiekiem. Do wyboru mamy między innymi modele plastikowe czy takie większe z drewnianymi drabinkami. Większe zjeżdżalnie idealnie nadają się dla nieco starszych dzieci, które potrafią już samodzielnie wejść po drabince. Ślizganie się sprawia maluchom dużo frajdy, dlatego inwestycja w taką zabawkę do ogrodu może przynieść dużo radości i uśmiechu.

Trampolina – gdy chcemy pobudzić aktywność dziecka

Zagospodarowując przestrzeń w ogrodzie myślimy przede wszystkim o miejscu zabaw dla naszych dzieci. Wybierając odpowiednie zabawki ogrodowe kierujemy się zatem ich wielkością, bezpieczeństwem oraz upodobaniami dziecka. Nie od dziś wiadomo, że różnego rodzaju skoki pobudzają aktywność dziecka, ale co najważniejsze dają im mnóstwo radości. Jeśli zatem mamy w domu aktywne dziecko, to idealnym zakupem okaże się trampolina. Kupując taki sprzęt powinniśmy zwróci uwagę przede wszystkim na jakość wykonania, zwłaszcza jeśli chodzi o sprężyny. Tego typu zabawka polecana jest jednak dla dzieci dopiero od drugiego roku życia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię