Alergia – warto odczulać

1
672

Alergia zaczyna się całkiem niewinnie. Najpierw delikatnie łzawią oczy, smyra nas w nosie i gardle. Jednak po kilku chwilach dopada nas z pełną mocą alergia: nieustający katar, kichanie, brak koncentracji i do tego nerwy. Już wszyscy wiedzą, że alergia to epidemia XXI wieku. Jesteśmy delikatni i uczulamy się niemal na wszystko.

Jakie są przyczyny alergii? Niestety jest ich wiele. Ale głównym winowajcom jest zanieczyszczenie powietrza, chemizacja środowiska i wyjałowienie przez nadgorliwą higienę. Zbyt sterylne warunki  powodują, że sami sobie budujemy nadwrażliwość, która prowadzi do alergii.

Najgorzej mają mieszkańcy miast. Jest tu znacznie więcej alergików oraz astmatyków. Powodem jest mieszanie się pyłków ze spalinami i smogiem, tworzy się wtedy zmutowany alergen, który jest nawet trzykrotnie bardziej uczulający. Na wsi pyłków jest więcej, ale chorych mniej.

Jak radzić sobie z alergią? Dostępne w aptekach bez recepty preparaty antyalergiczne to tylko doraźny sposób na zmniejszenie drażniących objawów. Jednak to odczulanie jest jedynym w miarę skutecznym środkiem na alergię. Proces odczulania trwa kilka lat. Podawany jest w formie zastrzyków, inhalatorów lub doustnych preparatów.odczulanie-alergia (1)

Jak to działa? Podawane są najpierw małe dawki alergenu, potem średnie a na końcu duże. Tak co tydzień, a później co 4-6 tygodni. Wtedy organizm stopniowo przyzwyczaja się do alergenu i zmniejsz reakcję na jego działanie. Według badań, odczulania przynoszą poprawę i 92% pacjentów. Oczywiście decyzje o formie odczulania zawsze podejmuje lekarz.

Szczepienie ma działanie jak lek: zmniejsz działanie i jednocześnie zapobiega ponownemu zachorowaniu. Po pełnym zakończeniu odczulania, nie mamy objawów alergii nawet do 10 lat!

[box_light]Kilka łatwych zasad, by uciec od alergenów:

  • nie wietrz domu w ciągu dnia, alergicy powinni otwierać okna po 22.00
  • po powrocie z pracy bierzemy prysznic i zmieniamy ubranie. W ten sposób pozbędziemy się alergenów z nas.
  • nie otwieramy okien podczas jazdy samochodem
  • włosy silnie kumulują pyłki, warto więc nosić czapkę letnią

[/box_light]

odczulanie-alergia (1)

źródło: medyczne strony internetowe

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

  1. Nienawidzę alergii!! Całe wakacje mam do dupy. Nie mogę brać żadnych tabletek na alergię, bo jestem po nich przymulona. Czy ktoś rzeczywiście się już odczulał? Działa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię