Wszystko o dobieraniu staników do karmienia

0
949

Biustonosze do karmienia to ważna część każdej wyprawki dla dziecka. Taki biustonosz musi być wygodny dla Ciebie oraz dla maleństwa, musi zapewniać wygodę i komfort, ale jednocześnie podtrzymywać piersi, by nie straciły swojego kształtu już po zakończeniu karmienia.

Powiększone piersi to dla niektórych kobiet jeden z pierwszych objawów ciąży. Inne na zwiększenie miseczek muszą czekać aż do końca ciąży. I je i drugie zastanawiają się, kiedy należy przymierzyć się do kupna stanika do karmienia i skąd wiedzieć, jaki rozmiar będą miały piersi, gdy już pojawi się mleko.

Wielu ekspertów poleca, by kupować biustonosze do karmienia dopiero po 36. tygodniu ciąży – wówczas rozmiar piersi nie powinien już znacząco się zmienić. No właśnie: „nie powinien”. Jak już jednak dobrze wiesz, Twoje targane hormonami ciało nie zawsze chętnie dopasowuje się do tego, co powinno, a czego nie powinno robić w czasie ciąży. Kupowanie stanika tak późno wiąże się także z pewnym ryzykiem – dziecko może urodzić się już właściwie w każdej chwili, możesz więc zwyczajnie nie zdążyć z zakupem stanika przed rozwiązaniem. Nie zawsze będziesz miała też ochotę na robienie zakupów z dużym, utrudniającym chodzenie, brzuchem.

Dlatego warto zaopatrzyć się w przynajmniej jeden stanik do karmienia już wcześniej. Pamiętaj, że będziesz potrzebowała ich kilka, ponieważ mogą dość szybko się brudzić, szczególnie na początku karmienia, gdy laktacja nie jest jeszcze ustabilizowana. Wybierając staniki do karmienia przed rozwiązaniem wybieraj te nieco większa – pełne mleka piersi staną się większe, w staniku powinno zaleźć się też miejsce na wkładkę laktacyjną. Staniki z domieszką elastycznej tkaniny lepiej dopasują się do kształtu piersi.

Wiele kobiet pierwsze staniki kupuje nawet w II trymestrze ciąży, ponieważ ich piersi są już mocno powiększone. Wolą staniki do karmienia niż tradycyjne biustonosze duże rozmiary, ponieważ te ostatnie mogą im już więcej nie przydać się, gdy po ciąży i karmieniu piersi wrócą do swojego normalnego rozmiaru. Wiele ze staników ma 4-topniową regulację szerokości obwodu, co pozwala im lepiej dopasować się do rosnącego w ciąży ciała kobiety.biustonosz-do-karmienia (2)

Na co zwrócić uwagę

Na rynku znajdują się różne typy staników do karmienia, ale wszystkie powinny cechować się kilkoma właściwościami. Przede wszystkim możliwość odpinania miseczki jedną ręką – dzięki temu nakarmisz dziecko szybko i bez ściągania całego ubrania. Zapinanie metodą Quick-Click pozwoli zaś na szybkie ubranie się, gdy drugą ręką nadal podtrzymujesz maleństwo. Jeżeli planujesz karmić także w miejscach publicznych, np. w parku lub podczas wizyty u rodziny wybieraj staniki, które mocno zakrywają pierś.

Drugim ważnym czynnikiem jest jakość materiałów, z których staniki do karmienia zostały wykonane. Nie zawsze musi być to stuprocentowa bawełna, ale materiał musi być gładki i przyjemny w dotyku, by nie podrażniać bardzo wrażliwych piersi matki karmiącej. Przydadzą Ci się także takie gadżety jak małe zapinki, które pokazują, z której piersi karmiłaś ostatnio.

Ile staników kupić

Na początek wybierz 2 – 3 biustonosze do karmienia różnych typów: z usztywnianymi miseczkami i bardziej luźne i zobacz, który model najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Być może okaże się, że jeden jest wygodny na dzień, inny lepiej sprawdza się w ciągu nocy. Zawsze warto wybrać też przynajmniej jeden stanik przyjemny dla oka, który założysz nie tylko na oficjalne wyjścia, ale również, gdy będziesz chciała poczuć się piękna i seksowna. Gdy zobaczysz, jaka bielizna jest dla Ciebie najbardziej optymalna, łatwiej podejmiesz decyzję ile staników i jakiego typu jest Ci potrzebnych.

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię