Foto obraz – piękna ozdoba i niebanalny prezent

0
562
Obraz ze zdjęcia

Foto obrazy cieszą się coraz większą popularnością. Są doskonałą alternatywą do tradycyjnych obrazów malowanych na płótnie, grafik, plakatów czy zdjęć w ramach. To nowoczesne rozwiązanie, pozwalające podziwiać ulubione zdjęcia w nowej, ciekawej formie. Dlaczego warto wybrać taką ozdobę? Na co zwrócić uwagę, zamawiając foto obraz?

Obraz ze zdjęcia na płótnie – niebanalna ozdoba i oryginalny prezent

Foto obrazy to zdjęcia nadrukowanego na płótno, a następnie rozciągniętego i przypiętego najczęściej do drewnianej ramy. Stanowią doskonały sposób na ozdobienie salonu, pokoju dziecka, korytarza czy sypialni. Nadają wnętrzu oryginalnego charakteru, sprawiają, że domownicy mogą podziwiać ozdobę, której nie kupi się w żadnym sklepie. Osoby, które zdecydują się na zdjęcie na płótnie, mają ogromne możliwości wyboru. Nie są ograniczone tym, co oferują sklepy, mogą samodzielnie wybrać to, co ma być na obrazie. Zamówione obrazy na pewno będą wyjątkową ozdobą, każde spojrzenie przypomni wyjątkowe momenty w życiu. 

Jakie zdjęcie wybrać do wydruku?

Aby własny fotoobraz był efektowną ozdobą, warto wybrać zdjęcie przedstawiające piękne chwilę, bliską osobę czy przyrodę, uchwyconą obiektywem własnego aparatu. Każdy może wybrać coś innego, warto wykazać się kreatywnością i oryginalnością. Najwięcej osób na fotoobraz wybiera zdjęcie ślubne, z wakacji, zdjęcia rodzinne, zdjęcia dzieci czy ulubionych zwierzaków. Można zamówić wydruk własnego obrazu w kolorze, w sepii czy czarno-biały, w różnym formacie.

Jak zamówić foto obraz na płótnie?

Zamówienie zdjęcia na płótnie jest proste i nie zajmuje dużo czasu. Można udać się do zakładu fotograficznego i tam poprosić o wykonanie foto obrazu, ale dużo wygodniejsze je zamówienie fotoobrazu samodzielnie, przez internet. Wiele firm daje taką możliwość, proces jest intuicyjny, pozwala zaprojektować wymarzony obraz, który będzie zdobił mieszkanie. W takim kreatorze można zobaczyć, jak będzie wyglądał obraz, wybrać cliparty oraz tekst, który ma być umieszczony. Jeżeli obraz ze zdjęcia ma być przeznaczony na prezent, można dodać dedykacje. Do obrazu można dobrać ramę, która będzie pasować do pozostałego wyposażenia. Najczęściej klienci wybierają obrazy ze zdjęć w drewnianej ramie, ale można również zostawić gotowy obraz bez ramy, które idealnie wpisze się w styl nowoczesny czy industrialny. Istnieje również możliwość stworzenia obrazu na płótnie w formie kolażu. To oryginalna kompozycja z kilku zdjęć, która świetnie ozdobi każde wnętrze.

Na co zwracać uwagę, wybierając fotoobraz?

Wybierając foto obraz, warto zwrócić uwagę na jego jakość. Ważne, aby zdjęcie, które ma znaleźć się na obrazie, miało wysoką rozdzielczość. Firmy stosują nowoczesną technikę nakładania druku na materiał, dzięki czemu kolor nie blaknie, jest odporny na promieniowanie uv, a żywe kolory będą zachwycać przez kolejne lata. Zdjęcia drukowane są na płótnie malarskim, płótnie canvas lub płótnie zbliżonym strukturą do malarskiego. Odpowiednie są również tkaniny poliestrowe i bawełniane. Można wybrać efekt mat lub połysk. Warto pamiętać, że na dobrze wykonanym fotoobrazie zagięcia płótna powinny być równomiernie złożone w każdym z czterech brzegów, a naciąg tkaniny jednolity wzdłuż wszystkich krawędzi. Profesjonalny nadruk zapełnia całą krawędź, nachodząc na plecy fotoobrazu. Jeżeli obraz nie wygląda tak, jak powinien, warto poszukać lepszego firmy.

Fotoobraz na płótnie do świetny sposób na ozdobienie mieszkania. Warto wybrać zdjęcie, przedstawiające najpiękniejsze chwile w życiu i przenieść je na płótno. 

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię