Jak powiesić ramki na zdjęcia w salonie?

0
1920

Rodzinne zdjęcia w salonie, a może po prostu zdjęcia wykonane przez siebie? Brzmi to cudownie i z pewnością da niepowtarzalny efekt. Jednak jak powiesić ramki na zdjęcia tak aby efekt był pozytywny. a nie opłakany?

Analiza

Zanim przystąpimy do działania trzeba przeanalizować naszą ścianę i sytuację, zanim sięgniemy po gwoździe trzeba wszystko dokładnie przemyśleć. Po pierwsze wybór ściany, po drugie jak duży jej obszar mają zajmować zdjęcia,

Planowanie

Na tym etapie trzeba dokładnie wymierzyć obszar naszej galerii, po czym trzeba do rozrysować na szarym papierze (być może konieczne będzie sklejenie kilku arkuszy) i dopiero na rozłożonym na podłodze papierze możemy zacząć tworzenie naszej kompozycji.

Można naturalnie poszukać gotowej inspiracji w sieci, jednak wymyślenie układu samodzielnie będzie z pewnością ciekawszą i lepiej dopasowaną opcją. Dobrym pomysłem jest różnorodność dlatego świetnie będą wyglądać ramki równej wielkości.

Planując warto od razu, założyć, że odległości pomiędzy sąsiadującymi ramkami będą jednakowe na przykład 10-15 cm.

Kompozycję możemy zacząć na przykład od wybrania największej ramki, która będzie centrum kompozycji i którą nijako obudujemy innymi mniejszymi. Inną równie ciekawą opcją jest umieszczenie największej a tym samym najbardziej zwracającej uwagę ramki w narożniku.

Działanie

W momencie gdy już wiemy jak ma wyglądać nasza galeria i każda ramka znalazła już swoje idealne miejsce, możemy przystąpić do wykonania obrysu ramek flamastrem, ważne aby pamiętać o zaznaczeniu na papierze również miejsca mocowania ramki do ściany.

Dobrym pomysłem jest też zrobienie zdjęcia całej kompozycji aby mieć pewność w którym miejscu ma być dana ramka.

Do kolejnego kroku będzie nam potrzebna pomoc drugiej osoby, aby przymocować papier za pomocą taśmy malarskiej do ściany. Papier musi być odpowiednio naciągnięty. w zaznaczonych na papierze miejscach należy wywiercić dziury w ścianie lub wbić gwoździe. To którą metodę zastosujemy zależy oczywiście od materiału z jakiego wykonana jest ściana, przy czym w przypadku dużych i ciężkich ramek zawsze lepiej wybrać kołki rozporowe montowane w wywierconych dziurach- jest to rozwiązanie najpewniejsze.

Po tym pozostaje już tylko zdjęcie papieru ze ściany i możemy wieszać ramki do zdjęć w odpowiednie miejsca.

Źródło: Fotosklep55 – sklep online z ramkami i albumami

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię