Jedzenie jak LEGO

1
2271

Czy twoje dziecko najchętniej wybiera klocki LEGO  w sklepie z zabawkami? Minifigurki i różne budowle spotykasz w każdym pokoju? Czy budowanie wymyślonego świata i zabawa ludzikami to codzienny rytuał twojego syna/córki? Jeśli tak to oznacza, że masz maniaka klocków Lego w pod swoim dachem. I dobrze. Zabawa klockami ćwiczy wiele umiejętności dziecka: cierpliwość, precyzyjność, kreatywność czy wyobraźnię przestrzenną. 

A co powiedziałoby twoje dziecko gdyby na śniadanie znalazło na talerzu kanapkę w kształcie … klocka? Czy ciasteczko, jak  żółta głowa ludzika? Na pewno z wielką chęcią poprosiłoby o dokładkę. Można to wykorzystać, gdy mamy małego niejadka. Poniższa galeria to pomysły, jak można przygotować jedzenie jak klocki LEGO. Foremki w kształcie ludzików czy klocków są dostępne w wielu sklepach internetowych. Można zrobić w nich galaretkę, czekoladki czy kostki lodu. Z chleba tostowego, który jest łatwy w formowaniu, stworzymy kanapki. Ciekawy pomysł to ciasto – tort, jak wielka podwójna czwórka Lego.

Zapraszam do galerii pełnej inspiracji.

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

  1. Kupiłam w sklepie internetowym tackę w kształcie klocków do robienia lodu. Rozpuściłam czekoladę, wlałam ją do tej foremki i czekoladowe klocki lego wyszły świetnie. Mój syn nie chce już jeść czekolady w innym kształcie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię