Lateks jako warstwa zapewniająca komfort

1
1014
materace koło
materace koło

Lateks jako warstwa zapewniająca komfort

Jaka jest różnica między syntetycznym lateksem a naturalnym lateksem?
Nie są one takie same jak 100% naturalny lateks.

Czy może to być bardziej zagmatwane?
100% naturalnego lateksu jako składnik materacy bardzo podwyższa cenę produktu i tak naprawdę trudno znaleźć taki materac w sklepach. Koszt wyprodukowania takiego lateksu przez producenta jest nadal dość wysoki i będzie to miało odzwierciedlenie w cenie. Jako alternatywę, 100% naturalny lateks miesza się z innymi składnikami, które oferują niewielki kompromis w jakości, ale w związku z tym mogą być oferowane w akceptowalnej cenie.

Aby rozróżnić terminologię, stworzono podział:

  • 100%naturalnego lateksu – najwyższa jakość i cena, ma około 4% dodatków i96%naturalnego lateksu
  • Naturalny lateks – musi zawierać co najmniej 80%naturalnego lateksu
  • Syntetyczny Lateks – musi zawierać co najmniej20%naturalnego lateksu
    Aby objąć to w jakiejś perspektywie, są to minimalne ilości i ogólnie syntetyczny lateks stosowany do materacy będzie miał co najmniej 40% naturalnego lateksu, reszta składa się z syntetycznego lateksu.

Osobiście nie powinniśmy przejmować się zbytnio, jaki rodzaj lateksu został użyty do danego materaca. Nie ma zbyt wielu dostawców lateksu i jakość produkcji jest zazwyczaj brana za pewnik wysokiego poziomu. Przejmować powinniśmy się informacją od sprzedawcy, który przekazuje nam z jakiej ilości lateksu – i jakiego rodzaju –jest zbudowany materac.
Również ważna jest rzeczywista głębokość lateksu używana w materacu, niż czy jest syntetyczny czy naturalny. Ponadto, czy lateks stosowany jest jako cały arkusz czy jest umieszczony tylko w centralnym obszarze? Jeśli szukasz materaca lateksowego to są to pytania, na które powinieneś znać odpowiedź.

Zapraszamy do sklepu producenta Materace Koło po najlepsze materace do spania.

Istnieją dwa sposoby budowy materaca lateksowego:
1. Jako stały blok lateksu

2. Jako warstwa komfortowa, zazwyczaj w górnej części np. materaca sprężynowego.

Materac zawierający lateks jako podstawowa warstwa zapewniająca komfort musi wynosić co najmniej 3 – 5 cm, by być komfortowy. Nasza masa ciała ma zatopić się w materiał wystarczająco, by odczuć dodatkowe wsparcie np. sprężyn kieszonkowych. Gdy używany w połączeniu z pianką na materacu sprężynowym, wtedy nacisk zostanie położony w kierunku komfortowej bazy i jego głębokość może wynosić wystarczająco tylko 2,5 cm.

 

Korzyści z lateksu jako warstwy komfortowej bazy.
Popularność lateksu rośnie z roku na rok, gdy ludzie zdają sobie sprawę z korzyści, jakie ma ten materiał nad pianką termoelastyczną. Wolimy wydać pieniądze na bardziej trwały i naturalny produkt niż na piankę syntetyczną. Po pierwsze, lateks ma natychmiastową właściwość odbicia i odzyskuje kształt pierwotny jak tylko przesuniemy się na inny obszar materaca. Dla porównania, pianka termoelastyczna zachowuje wcięcie jakie nasz ciężar wyżłobił i odzyskuje kształt pierwotny dopiero, aż ostygnie. Lateks nie musi być ogrzewany przez ciepło ciała, aby był skuteczny i nie ma właściwości podtrzymywania ciepła, jak np. pianki z pamięcią.

W skrócie, lateks jest idealną powierzchnią do spania. Żywotność klasy premium 100% naturalnego lateksu, uznaje się, że wytrzyma w stanie bardzo dobrym do dobrym przez ponad 20 lat. Nawet czysty lateks oceniany jest 10-letnią gwarancją.

Jednostronny czy dwustronny ?
Gdy lateks jest stosowany jako warstwa zapewniająca komfort to najlepiej by był materacem nieobracanym – jednostronnym. Aspekt trwałości tego elementu oznacza, że tak naprawdę nie ma potrzeby, aby stosować go na dwustronnym materacu.

Ponadto, nie stosuje się lateksu bezpośrednio na materacach bonelowych.

Sprężyny kieszeniowe bez wątpienia będą systemem wsparcia dla lateksu.

Pokrowiec najlepiej polecany to mieszanka bawełny z kaszmirem / jedwabiem lub inne, wyjątkowo miękkie składniki. Materace lateksowe są produkowane tak, by zapewnić wsparcie i komfort, dlatego tkaniny są dobierane tak, aby podkreślić tę właściwość.

 

Coś jeszcze?
Należy zrozumieć, że tylko 100% naturalny lateks, bez innych składników- oprócz dodatków użytych podczas przetwarzania – jest absolutnie najlepszy pod względem jakości, ale cena jest zwykle zabójcza. Poza tym, 100% naturalny lateks nie jest naturalnie ognioodporny, a zatem jego użycie w materacach jest niebezpieczne, chyba że ze zmniejszającą palność inną warstwą zewnętrzną.

Zatem wybierając naturalny lub syntetyczny lateks to dwie najlepsze opcje.

 

 

materace-kolo

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię