Lubisz dzieci? Zainteresuj się programem Au Pair

0
951

Znaczna część absolwentów szkół średnich myśli o zdobywaniu dalszego wykształcenia. Ci, którzy nie dostaną się na wymarzone studia, muszą pomyśleć o pracy przynajmniej przez rok. Alternatywą dla szukania odpłatnego zajęcia w Polsce, może być wyjazd za granicę w programie Au Pair.

Osoby, które nie dostaną się na studia najczęściej mają poważny problem, bo nie wiedzą, w jaki sposób pokierować dalej swoim życiem. Współcześnie odmowa o przyjęciu na studia wcale nie musi oznacza straconego roku. Możliwości zagospodarowania wolnego roku jest wiele. Ten czas można poświęcić nie tylko na zdobywanie doświadczenia zawodowego, lecz także na naukę języków obcych. To, którą z dróg wybierze niedoszły student, zależy wyłącznie od niego.

Z myślą o późniejszej karierze

Absolwenci myślący o karierze zawodowej, powinni pomyśleć o tym, by zdobyć pierwsze doświadczenie w pracy np. z klientem. Zamiast jednak szukać odpłatnego zajęcia, warto pomyśleć o stażu (zobacz więcej tutaj). Dlaczego? Współcześnie znalezienie dobrej posady wymaga nie tylko wykształcenia, lecz przede wszystkim doświadczenia. Osoby, które nie mogą pochwalić się tym drugim, najczęściej mają niewielkie szanse na znalezienie zatrudnienia.

Staż to również szansa na to, by rozpocząć pracę w firmie, w której – po zakończeniu okresu stażowego – znajdzie się zatrudnienie. Jest to szczególnie ważne dla osób, które wybierają się na studia zaoczne. W ten sposób możliwe jest znalezienie dobrej posady i nie trzeba też martwić się o źródło finansowania studiów. A pracodawcy dość chętnie zatrudniają stażystów, bo są to osoby przeszkolone, które gruntownie poznały specyfikę pracy w danej firmie.

A może wyjazd za granicę?nauka-za-granica-

Alternatywą dla stażu jest wyjazd za granicę. Absolwenci szkół średnich powinni zainteresować się przede wszystkim możliwością wzięcia udziału w programie Au Pair. Przykładowy opis programu można znaleźć na tej stronie internetowej. Na jakie korzyści mogą liczyć osoby decydujące się na taki wyjazd? Przede wszystkim mogą spróbować samodzielności. Nie bez znaczenia jest też to, że poznają obcą kulturę, szlifują język obcy i pracują.

Wyjazdy za granicę są bardzo popularne, a wiele osób podkreśla, że dzięki podjęciu takiej decyzji mogli spróbować swoich sił. Większość wyjeżdżających mieszka u rodzin, opiekuje się dziećmi czy pomaga w drobnych pracach domowych. Takie rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy chcą lepiej poznać język, bo większość programów to również intensywny kurs języka obcego np. angielskiego.

To kosztuje, ale…

Wyjazd w programie Au Pair to konkretne koszty, które musi ponieść zainteresowany uczestnik. Z drugiej jednak strony, większość firm oferujących takie wyjazdy, dopuszcza możliwość uiszczania należności w dogodnej wysokości ratach. W praktyce zatem opłacenie podróży przez osobę zainteresowaną nie jest większym problem. To kolejny powód, dla którego warto zainteresować się takim rozwiązaniem.

Z punktu widzenia osób zainteresowanych ważne są również formalności. Tych jest całkiem sporo, choć wiele zależy od miejsca docelowego, jakie interesuje absolwenta. Potrzebny może być paszport czy ważna legitymacja uczniowska, dlatego też programem warto zainteresować się jak najszybciej. Ponieważ to jednak szansa na zdobycie nie tylko doświadczenia, lecz także poznania języka, z całą pewnością warto spróbować swoich sił.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię