Muffinki z pudełka

0
2209

W sklepach dostępnych jest coraz więcej tzw. Babeczek z pudełka. Firmy tj. Delecta, Stiella, DecoMoreno, Dr.Oetker, Gellwe czy Emix mają już w swojej ofercie różne rodzaje tych ulubionych przez dzieci (i dorosłych też) muffinek.

Bardzo szybki i łatwy sposób ich przygotowania to główne zalety tych produktów.

A do tego bardzo smaczne i wcale nie takie pełne konserwantów. Jest to typowa mieszanka suchych składników, czyli: mąka, cukier, proszek do pieczenia także kakao i płatki czekoladowe. Zależnie od producenta czy smaku w składzie są także: mleko w proszku, aromaty i ewentualnie polewy czy konfitury. Do tego musimy mieć jajka, olej i wodę. Wszystko miksujemy, przekładamy do foremek, które są w zestawie i do rozgrzanego piekarnika.

W ekspresowym tempie mamy świeże i pyszne babeczki! Idealnie sprawdzają się na urodzinach, przyjęciach wszelkiego rodzaju czy na spotkaniu w gronie rodzinnym. Dzieci uwielbiają je jako drugie śniadanie w szkole.

Takie pudełeczko zawsze powinniśmy mieć w zapasie. W razie niespodziewanych gości czy wizyty przyjaciół naszego dziecka w bardzo szybki sposób przygotujemy pachnące małe co nie co!

I jeszcze jedno: można je dekorować według własnego uznania. Pomysłów na zwariowane muffiny jest mnóstwo! A dzieci chętnie nam w tym pomogą.

 

Łóżka dla dzieci