Nie masz pomysłu na to, gdzie się wybrać z dziećmi w okresie wakacyjnym? Odwiedź Śląsk!

0
777

Nie każdego stać na wysłanie dziecka na dłuższe wakacje. Wyjazd na kolonie lub obóz wiąże się z niemałym wydatkiem, dlatego część dzieci nie może na nie pojechać. Powoduje to smutek nie tylko u dzieci, ale także u rodziców, którzy chcieliby sprawić aby wakacje były dla ich pociech mimo wszystko ciekawe. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy jedno- lub dwudniowa wycieczka do jakiegoś niezwykłego miejsca.

Zabierz dziecko na Śląsk

Śląsk większości z nas kojarzy się z węglem, górnictwem i zagęszczoną zabudową. Na pewno większość osób nie myśli o tym regionie jako o atrakcji turystycznej, zwłaszcza dla dzieci. Jednak nic bardziej mylnego. Województwo Śląskie posiada wiele ciekawych zabytków techniki oraz udostępnione do zwiedzania kopalnie srebra, ołowiu i oczywiście węgla. Jest to również świetne miejsce do uprawiania aktywnej agroturystyki, głównie ze względu na pasma górskie Beskidu Śląskiego, Małego i Żywieckiego.
Do najciekawszych atrakcji dla dzieci należy pomnik Reksia w Bielsku-Białej, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Chorzowie oraz Park-Ogrodzieniec. Ta ostatnia atrakcja jest w stanie zapewnić niesamowite przeżycia dzieciom w każdym wieku, ze względu na bogatą ofertę atrakcji.

Dlaczego warto odwiedzić Park-Ogrodzieniec?

Park-Ogrodzieniec jest obiektem usytuowanym na przepięknej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Podobnie jak Zamek Ogrodzieniec zlokalizowany jest w miejscowości Podzamcze, znajdującej się 2 kilometry od Ogrodzieńca. Ten rodzinny park oferuje wiele urozmaiceń, które umilą wakacje każdego dziecka. Kompleks ten składa się z pięciu atrakcji, którymi są: Park Miniatur, Park Doświadczeń Fizycznych, Park Rozrywki, Dom Legend i Strachów oraz Tor Saneczkowy. Przy okazji, będąc już w tym miejscu, możemy zwiedzić ruiny Zamek Ogrodzieniec, czyli jednego z Orlich Gniazd.

Atrakcje Parku-Ogrodzieniec

Ciekawą propozycją Parku-Ogrodzieniec jest Park Miniatur. Można w nim obejrzeć zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd, w skali 1:25. Makiety zamków i warowni zostały odwzorowane zgodnie z dokumentacją historyczną. W parku tym można zobaczyć także repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza, które zostały wykonane w ich naturalnych wymiarach.
Park Doświadczeń Fizycznych jest atrakcją dla trochę starszych dzieci. Dzięki 35 przyrządom znajdującym się w jego obrębie, można dowiedzieć się jak działają podstawowe prawa fizyki. Dzieci mogą poznać takie urządzenia jak symulator lotów, peryskop, kalejdoskop, telegraf akustyczny i wiele innych.
Park Rozrywki z kolei jest dedykowany najmłodszym członkom rodziny. Dzieci mogą się pobawić w średniowiecznej atmosferze i skorzystać z dmuchanego zamku, zamku rycerskiego, czy karuzeli wiedeńskiej.
Dom Legend i Strachów przenosi całą rodzinę w świat baśni i legend. Można w nim spotkać wielkiego czarnego psa, białą damę lub potężne nietoperze. W domu tym przedstawiane są tajemnicze i owiane grozą wydarzenia, które podobno miały kiedyś miejsce.
Tor saneczkowy dostarczy natomiast dobrej zabawy i ogromnych emocji. Specjalnie wyprofilowany tor, gwarantuje bezpieczny zjazd przy zawrotnych prędkościach.

Wycieczka do Parku-Ogrodzieniec jest świetną formą rozrywki dla całej rodziny. Gwarantuje wspaniałe przeżycia, które zarówno dzieci, jak i rodzice zapamiętają na długi czas.

park-ogrodzieniec (2)

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię