Pierwszy krok w dorosłości, czyli jak zorganizować osiemnaste urodziny

0
1376

Osiemnastka to czas szczególny, przełomowy i magiczny. Nieodzownie wiąże się z dorosłością i huczną imprezą. Jak, z kim i gdzie ją zorganizować?

Ustal czas i miejsce imprezy

Po pierwsze ustal czas i miejsce spotkania. Zdecyduj, czy zależy Ci na imprezie w domu, czy marzy Ci się wyjście do klubu. Możesz też wynająć specjalną salę na przyjęcie, zarezerwować stolik w restauracji lub zabrać wszystkich gości do kina czy parku rozrywki. Którejkolwiek opcji nie wybierzesz, pamiętaj, że ustalić ją musisz na samym początku. Zarezerwuj miejsce, a jeśli to możliwe – odwiedź je wcześniej. Dopiero w następnej kolejności dopieść resztę szczegółów.

W co się bawimy, czyli jaki rodzaj imprezy organizujesz

Czy będzie to zabawa przebierana? Czy będzie motyw przewodni albo kulminacyjny punkt programu? Jaka będzie muzyka i kto będzie ją puszczał? Jakie potrawy i napoje chcesz serwować? To wszystko pytania, na które musisz odpowiedzieć. Dowolnie korzystaj z rad przyjaciół, wspólnie przegadujcie możliwe opcje, burza mózgów na pewno Cię zainspiruje. Jesteś solenizantką i ostateczna decyzja należeć będzie do Ciebie, ale jesteś też organizatorem przyjęcia i powinnaś wziąć pod uwagę preferencje swoich gości.

pierwszy-krok-w-doroslosci_1

Z kim się bawić, czyli lista gości

Na pewno będziesz chciała dzielić się swoją radością z jak największą ilością osób, nie zapominaj jednak o tym, że jeśli będzie tych osób za dużo, nie z każdą zdążysz zamienić słowo. Każdy gość to Twoja odpowiedzialność, nie chciałabyś pójść na imprezę, na której gospodarz nie poświęcił Ci nawet minuty, prawda? Na pewno też nie chciałabyś zorganizować imprezy, na której zamiast spędzać czas z ulubieńcami, wdajesz się w zbędne rozmowy ze zwykłej kurtuazji. Może więc warto zawęzić nieco grono do garstki najbliższych znajomych, którzy dzięki temu poczują się dodatkowo wyróżnieni?

Zaproszenia – tradycyjne czy nowoczesne?

Możesz skorzystać z formy tradycyjnej i bardzo oficjalnej, i wysyłać swoim gościom ręcznie wypisywane zaproszenia. Umieść na nich najważniejsze informacje dotyczące przyjęcia i numer telefonu, pod który mają zadzwonić w celu potwierdzenia obecności. A jeśli wolisz wersję współczesną i bardziej dynamiczną – stwórz wydarzenie na portalu społecznościowym, zaproś swoich gości i pozostań z nimi w stałym kontakcie.

pierwszy-krok-w-doroslosci_3

O czym marzysz, czyli lista prezentów

Oczywiście, że najmilszym prezentem będą przyjaciele i rodzina, którzy pojawią się na przyjęciu i raz po raz będą Ci śpiewać sto lat. Niemniej jednak każdy z nich przyniesie Ci jakiś prezent, tego wymaga tradycja. Możesz więc zrobić listę rzeczy, które chciałabyś faktycznie dostać i wręczyć ją gościom. Zaszalej, wybierając ciekawy zegarek, flakon dobrych perfum np. Versace Bright Crystal, wspólny wypad na paintball albo bilet na koncert. Jeśli chcesz, żeby Twoi goście lub rodzina złożyli się na coś droższego i praktycznego niech to będzie np. kurs na prawo jazdy albo roczny karnet na siłownię. Wypisz im kilka opcji i daj się zaskoczyć.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię