Częste, choćby małe, zmiany wystroju w pokoju dziecka są ważne dla rozwoju jego wyobraźni i kreatywności. Świetną okazją, aby przeprowadzić taką metamorfozę jest nadchodzący Dzień Dziecka oraz wakacyjna aura. Radzimy jak w prosty i szybki sposób, bez prac remontowych, urozmaicić kącik naszego malucha.
Planując zmianę dekoracji pokoju dziecięcego, trzeba pamiętać, że wszelkiego rodzaju dodatki powinny być tylko dopełnieniem jego wnętrza. Spośród szerokiego asortymentu elementów dekoracyjnych należy więc wybrać te, które nie tylko ożywią przestrzeń, ale i sprawią, że będzie ona harmonijna i bezpieczna. W tym celu sprawdzą się dodatki takie, jak: poduszki, obrazki oraz tapety i naklejki na ścianę. Wymienione akcesoria nadadzą charakter pomieszczeniu lub odmienią jego styl bez obciążających kosztów wymiany mebli czy remontu. Podpowiadamy, jak zmienić aranżację pokoju dziecka, aby dawała mu ona wiele radości, niezależnie od wieku.
Dwumiesięczne niemowlę zaczyna skupiać wzrok, potrafi więc wpatrywać się w jeden punkt przez dłuższą chwilę. Dziecko śmiało wodzi oczami i wykazuje zainteresowanie twarzami rodziców oraz wyróżniającymi się elementami otoczenia. To dobry moment, aby do przestrzeni malucha stopniowo wprowadzać dekoracje. – Zasada, którą warto kierować się przy aranżacji pokoju niemowlaka brzmi „mniej znaczy więcej”. Lepszy efekt przyniesie wkomponowanie do przestrzeni malucha kilku przewodnich motywów niż całej gamy ozdób. Poza tym jego otoczenie wzbogacą zabawki – mówi Ewelina Jarosz, ekspert marki Lotari. – Przygotowując niemowlakowi odpowiednią przestrzeń, proponuję zamiast mebli o określonej stylistyce, np. łóżka w kształcie auta, zaaranżować pokój dzięki dodatkom takim, jak poduszki, tapety czy naklejki na ścianę oraz obrazki z kontrastowymi, atrakcyjnymi nadrukami i akcentami. Wymienione elementy dodadzą pomieszczeniu uroku i zainteresują każde dorastające niemowlę. Stymulować rozwój dziecka będą sowy – główny motyw linii „Igraszki sówki Graszki” czy granatowe figury widniejące na akcesoriach z kolekcji „Zaciszne miasteczko” Lotari– uzupełnia Ewelina Jarosz. Dodatki z postaciami z kreskówek czy z akcentami przyciągającymi wzrok (duże oczy, kontrastowe kolory) mogą też z powodzeniem stanowić pretekst do wspólnej zabawy. Dzięki nazywaniu czytelnych elementów graficznych i wspólnemu przemieszczaniu się po pokoju pokażemy dziecku świat. Co więcej, jeśli elementy wystroju znudzą się bądź będą nieadekwatne do wieku dziecka, ich zmiana nie przysporzy nam żadnych problemów.
Preferencje dotyczące ulubionych barw zaczynają wykazywać dzieci dwuletnie. Pociechy w tym wieku i starsze mają też większe poczucie niezależności, dlatego ważne jest, aby czuły się zaangażowane w urządzanie swojego pokoju. Niezwykle istotne jest również stworzenie w pomieszczeniu sfer przeznaczonych do konkretnego celu: zabawy, wypoczynku, nauki, snu. – Bajkowa aranżacja pokoju jest marzeniem każdego dziecka. Aby ją stworzyć, wystarczy odrobina wyobraźni. W oddzieleniu sfer pomieszczenia i podkreśleniu ich charakteru oraz funkcjonalności z pewnością pomogą dodatki ze Strefy Malucha Lotari. Dzięki akcesoriom, tapetom, poduszkom, obrazkom i naklejkom z linii „Norka liska Florka” czy „Jeżowa rodzinka” z leśnymi zwierzakami, pokój dziecka będzie miał motyw przewodni i zamieni się w zaczarowany ogród – mówi Ewelina Jarosz.
Bajkowy świat stanowi inspirację dla dziecka. Może również być pretekstem do snucia opowieści przez rodziców. Jeżeli rodzeństwo współdzieli ze sobą pokój, to dekoracyjne dodatki również pozwolą podkreślić ich indywidualne przestrzenie. Przed aranżacją pokoju warto zastanowić się, jaki motyw odpowiadałby dziecku. Marka Lotari pomoże także stworzyć indywidualny projekt na życzenie malucha i rodziców.
A ja się zastanawiałam nad roletami dzień i noc https://www.domondo.pl/wewnetrzne-oslony-okienne/rolety-dzien-i-noc/ można stopniować ilość wpadającego światłą a dla malucha jest atrakcja jak sie przesuwają te pasy materiału