Łózko domek

0
1396
łóżko domek w pokoju dziecięcym

Łóżko domek – jak wybrać to właściwe?

Co takiego ma w sobie łóżko domek , że rodzice tak chętnie kupują je dla swoich dzieci? Czy te meble są praktyczne, czy tylko ładne i modne? Biorąc pod lupę szeroką ofertę łóżeczek dziecięcych, każdy rodzic z pewnością trafi na łóżeczko w kształcie domku. Łóżka o tym motywie są jednym z wiodących trendów w aranżacji pokoi dziecięcych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż meble te wyglądają niezwykle urokliwie i bardzo designersko, a także cudownie wkomponowują się w skandynawski styl dziecięcych wnętrz. Połączenie prostej, czasem nawet surowej formy, ze zdrowym i naturalnym materiałem, jakim jest drewno sprawia, że łóżko będzie wyglądało dobrze, praktycznie w każdym pokoju dziecięcym.

Na czym polega ich fenomen?

Bryła łóżek domków ma w sobie niebywałą lekkość. Pomimo, iż jest to łóżko dla dziecka, nie ma w nim zbędnych dekoracji i elementów ozdobnych, a ideą projektanta i konstruktora jest minimalizm. To właśnie dzięki swojej prostocie łóżeczka w kształcie domków wyglądają niezwykle nowocześnie i designersko. Ich stylistyka idealnie wpisuje się we wnętrza utrzymane w jasnej pastelowej tonacji oraz kolorach ziemi, a szkieletowa budowa daje poczucie większej przestrzeni wokół. Jest to zatem idealna propozycja dla pokoików dziecięcych o ograniczonej powierzchni. Łóżko domek stanowi zarówno dyskretny, jak i zauważalny element aranżowanego wnętrza, będąc dekoracją samą w sobie. Decydując się na taki model należy pamiętać aby nie przytłoczyć wnętrza zbyt dużą ilością bibelotów i mebelków.

Czy to dobry wybór?

Łóżko domek to nie tylko element wystroju o ciekawej formie plastycznej, lecz przede wszystkim funkcjonalne wzornictwo łączące w sobie zarówno strefę zabawy jak i wypoczynku naszego dziecka. Pozornie lekka bryła posiada stabilną i wytrzymałą drewnianą konstrukcję. Łóżko domek sprawdzi się w każdym nawet niewielkim pokoju dziecięcym, gdyż nie zajmuje więcej miejsca niż tradycyjne łóżko dziecięce. Oprócz oczywistej funkcji spania, łóżko stanowi również wymarzone miejsce do kreatywnej zabawy. Bryła mebla pobudza dziecięcą wyobraźnię, pozwalając wyczarować dom dla zabawek, bazę, a nawet szpiegowską twierdzę.

Jak wybrać najlepszy model?

Zarówno decydując się na zakup łóżka domku jak i jakiegokolwiek innego mebla mającego służyć dzieciom, należy wziąć pod lupę zarówno komponenty, jak i jakość ich wykonania. Wszystkie materiały wykorzystane w procesie produkcji powinny spełniać najważniejsze normy bezpieczeństwa. Najlepiej gdyby łóżko wykonane było z naturalnego surowca (drewno), wykończonego bezwonnym i bezpieczny dla dziecka  lakierem lub farbą. Wszystkie krawędzie powinny być delikatnie zaokrąglone i starannie wyszlifowane, tak aby nie stwarzały żadnego zagrożenia dla malucha. W przypadku najmłodszych dzieci powinniśmy wybrać model wyposażony w barierki zabezpieczające przed upadkiem.

Dostępne rodzaje:

Łózko domek to nie tylko jeden rodzaj łóżeczka. Modele dostępne na rynku oferują pełno swobodę w doborze idealnego rozmiaru, koloru w celu zaspokojenia potrzeb  i oczekiwań naszego dziecka.  Do wyboru mamy między innymi:

  • Łóżeczko domek – z barierką
  • Łóżeczko domek – z szufladą na pościel lub dodatkową powierzchnią spania
  • Łóżeczko domek – piętrowe

Praktycznie wszystkie modele mogą posłużyć dla dzieci od 2 roku życia aż do wieku szkolnego. Swoboda ta wynika między innymi z udźwigu, łóżka które powinno wynosić nie mniej niż 100 kg na powierzchnię spania.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię