Przydatne akcesoria dla niemowlaka

0
795
Pierwsze miesiące życia niemowlaka są piękne, choć trudne. Rodzice uczą się dziecka i jego zachowań. Tworzą nowe zwyczaje i rutyny. W tym okresie przydadzą się pierwsze akcesoria, ułatwiające rodzicom opiekę. W sklepach znaleźć można przeróżne dodatki dla rodzica i dla dziecka, a ich mnogość może przyprawić o ból głowy. Warto zatem wybierać takie zabawki i akcesoria, które będą uniwersalne, łatwe w czyszczeniu, z dobrym designem i wykonane z materiałów nieszkodliwych dla dziecka.

Akcesoria do kąpieli i podczas ząbkowania

Kąpiele u dziecka mogą być albo świetną zabawą, albo koszmarem. By urozmaicić ten czas i ułatwić wykonywanie kąpieli rodzicom, można wykorzystać różnego rodzaju gumowe zabawki do wody. Co ważne, łatwo jest je wyczyścić i wysuszyć, co w przypadku codziennych kąpieli i bliskości dziecka, które może je brać do buzi, jest niezwykle ważne. Maluch będzie początkowo tylko interesował się zabawkami, co zajmie go na czas kąpieli i przekona do zabawy. U noworodków przydatnym akcesorium będzie składana wanienka. Można ją włożyć do dużej wanny, co ułatwi kąpiel i da rodzicom poczucie bezpieczeństwa, że maluszek nie wpadnie im do wody.

Można powiedzieć, że największym problemem maluchów jest ząbkowanie. Dziąsła swędzą, bolą, puchną. Ulgę w tym okresie przynoszą gryzaki. Akcesoria dla niemowląt w sklepie Cocoshki świetnie sprawdzą się dla ząbkującego malucha – schłodzone przyniosą mu ulgę. Silikonowe gryzaki dostępne w sklepie mają różne kształty i stonowane kolory.

Jakie zabawki na początek?

Tak naprawdę dzieci potrzebują tylko kilku zabawek. W pierwszych miesiącach życia najlepsze są te o prostych kształtach i niezbyt ostrych kolorach. Nie ma potrzeby kupować dziecku zabawek grających i świecących – na tym etapie uczy się podstawowych rzeczy. Doskonale bawi się prostymi akcesoriami z gumy i silikonu. Poznaje różne kształty i wzory, często próbuje zjeść te zabawki, dlatego też ważne jest wybieranie takich modeli, które można łatwo wyczyścić.

Dla dziecka i dla rodziców

Mówiąc o akcesoriach dla dziecka, warto również wspomnieć o rzeczach, które mogą być przydatne również dla rodzica. Przykładem są lniane organizery na łóżeczko, w których można trzymać najbardziej potrzebne rzeczy. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, że można zawieszać je wszędzie, gdzie tylko jest to potrzebne. W innym przypadku lub gdy rodzice jadą z maluchem na wycieczkę, takie organizery można łatwo spakować i zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Do akcesoriów przydatnych na wyjazdy jest dostępny w Cocoshki kosz do przewijania. Łatwy w przenoszeniu, prosty w czyszczeniu i wygodny w używaniu.

Każdy rodzic i każde dziecko jest inne. To, co jednym świetnie się sprawdza, dla innych może być totalnym niewypałem. Dlatego też warto dobierać akcesoria z głową – przemyśleć, jakie rozwiązanie może być wygodne dla rodzica, co tak naprawdę jest mu potrzebne i czego najczęściej przy dziecku używa. Maluchy również potrzebują zabawek, ale im więcej ich mają, tym szybciej się nimi nudzą – warto więc sprawdzać, które akcesoria są dla nich najciekawsze i dają im najwięcej radości.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię