Rozrywki dla całej rodziny przy każdej pogodzie!

0
851

Lato i wiosna to doskonałe okazje na spacery, wizytę w zoo, parku, jazdę na rowerze, rolkach. Można by mnożyć i mnożyć nasze możliwości, gdy aura na zewnątrz sprzyja. Kiedy za oknem szaro, trudniej już zapewnić całej rodzinie rozrywkę i pomysł na wspólne spędzenie czasu.

Gry planszowe, muzeum, kino, teatr a może escape room? Przyjrzyjmy się tym możliwością bliżej i przemyślmy jak wartościowo spędzić czas z rodziną.

Interakcja między członkami rodziny

Spędzając czas w zamkniętej przestrzeni dobrze jest postawić na interakcję i brać pod uwagę takie atrakcje jak gry planszowe, w które śmiało można grać w domu. Zdobywający ostatnio popularność Dixit to rozrywka na długie godziny, która we wspaniały sposób rozwinie wyobraźnię, szczególnie najmłodszych.

Jeżeli chcemy iść krok dalej i bardziej się zaangażować, a także ruszyć z domu, należy postawić na gry „w realu” i coraz bardziej popularne pokoje zagadek czyli escape room. Rozrywka polega na tym, że grupa zamknięta w specjalnie przygotowanym pokoju musi się z niego wydostać. Najważniejsza jest dobra zabawa, kreatywność i wspólne działanie! Ta rozrywka łączy całe pokolenia i pozostawia niezapomniane wspomnienia.

Wizyta w kinie bardzo ogranicza interakcję, zadbajcie więc po niej, aby porozmawiać z dziećmi o filmie i jego interpretacji.  Rozwijające będzie wyjście do muzeum, szczególnie takiego jak Centrum Nauki Kopernik, czy też teatr dla najmłodszych. Jeżeli chcecie coś wspólnie przekąsić wybierajcie miejsca z kącikiem zabaw dla najmłodszych i dostępnością gier planszowych.

Tabletom i smartphone’om mówmy stanowczo nie!

Czas spędzany z rodziną, to czas, który pozostanie w pamięci dzieci na długie lata, zapewnijcie wysoką jakość tego czasu, zamiast wciskać dzieciom do ręki smartphony lub tablety!

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię