W co się bawić z sześciolatkiem? 5 propozycji na jesienne wieczory

0
877

Za oknem pogoda nie dopisuje, a Ty zastanawiasz się, jak spędzić czas ze swoim sześcioletnim, pełnym energii dzieckiem? Mamy na to metodę. Poznaj nasze propozycje na leniwe, deszczowe dni. Twoje dziecko będzie zachwycone!

1. Gra zręcznościowa

Planszówki wracają do łask. To dobra wiadomość, bo nic tak nie wciąga, jak dobra gra planszowa, która integruje cała rodzinę. Kiedyś chińczyk i warcaby, dziś Monopol, Jenga i Mistakos. Propozycja gier i zabaw jest wyjątkowo atrakcyjna, zwłaszcza ostatnia pozycja stale zyskuje na popularności. Mistakos to gra zręcznościowa i zabawa w zwariowane meblowanie! Wybierasz krzesło w ulubionym kolorze i dopasowujesz je do chwiejnej konstrukcji. Musisz jednak uważać! Krzesło, które dotknie stołu  lub na niego spadnie, może zburzyć misterną budowlę. Ten, kto pierwszy skusi, dostaje punkty karne. Świetna zręcznościowa zabawa dla graczy w każdym wieku.

2. Puzzle i układanki

Jeśli Twoje dziecko lubi zagadki i układanki, zacznij układać z nim puzzle.  To doskonała zabawa, która nauczy Twoją pociechę cierpliwości i dokładności. Idealny zestaw dla sześciolatka powinien składać się z około stu elementów o sporych kształtach. Unikaj małych puzzli, gdyż sześcioletnie dziecko może mieć jeszcze kłopot z rozpoznaniem wszystkich elementów. Jeśli skorzystasz z produktów znanej marki, to możesz być pewien, że kupisz produkt charakteryzujący się wysoką jakością, nasyceniem kolorów i bezpieczeństwem układania.

3. Karty do gry

Ciekawą propozycją dla sześcioletniego dziecka mogą być karty. Tradycyjna gra w „Piotrusia” z pewnością umili czas w deszczowe dni. Zrezygnuj z tradycyjnych kart kupowanych dla dorosłych i zainwestuj w specjalne karty dla dzieci z rysunkami ulubionych bohaterów. Jeśli kupujesz je dziewczynce, wybierz paczkę  z obrazkami Barbie lub My Little Pony. Jeśli prezent ma trafić w ręce chłopca, to najlepiej, aby zawierał zdjęcia z filmu Auta lub Transformers.

4. Figurki zwierząt nauczą Twoje dziecko szacunku dla przyrody

Warto rozbudzić w dziecku miłość do zwierząt już od najmłodszych lat. Aby Twoja pociecha rozkochała się w zwierzętach, kup jej zestaw figurek z ich miniaturami. Koń, słoń, niedźwiedź, lew, tygrys, żyrafa czy foka rozbudzą w każdym dziecku zainteresowanie dziką przyrodą. Stwórzcie wspólnie farmę lub domowe ZOO.  Dzieci uwielbiają bawić się zwierzątkami. Najczęściej to właśnie wśród nich odnajdują swojego pierwszego „zabawkowego” przyjaciela.

5. Karaoke dla odważnych

Wszystkie dzieci uwielbiają muzykę. Jeśli chcesz rozwinąć w dziecku talent do śpiewania, zabaw się z nim w karaoke. Aby wyeliminować pierwszą nieśmiałość, puść piosenki z ulubionych bajek i śpiewaj z nim jednocześnie. Pamiętaj, że sześciolatek nie zna jeszcze prawdopodobnie języka obcego, co wiąże się z tym, że piosenki muszą być w języku polskim. Inaczej śpiewanie może przerodzić się w mruczenie lub dźwiękonaśladownictwo.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię