Ile i skąd wydamy na organizację Świąt Bożego Narodzenia?

0
396

Święta Bożego Narodzenia są obchodzone w Polsce w dużej mierze zgodnie z tradycją katolicką  w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole, zastawionym dwunastoma potrawami w Wigilię i wszelkim mięsiwem w kolejne dwa dni świąt. Pod choinką czekają prezenty – nie tylko dla najmłodszych domowników, ale i tych starszych. Ile przeciętne polskie gospodarstwo domowe wyda w 2016 roku na święta i w jaki sposób można pokryć takie wydatki?

Więcej niż przed rokiem

W 2015 roku deklarowaliśmy, jak wskazywał raport firmy Deloitte, że wydaliśmy na organizację Świąt Bożego Narodzenia kwotę około 1080 zł. Obecnie polska rodzina wyda statystyczna na świąteczne przygotowania 1121 zł. Prawie połowa tej kwoty – dokładnie 489 zł ma zostać przeznaczona na zakupy prezentów pod choinkę. Około 512 zł wydamy na jedzenie, a pozostałe 120 zł na spotkania towarzyskie oraz wszystko, co z nimi związane.

W roli prezentów najczęściej zagoszczą pod choinką książki, kosmetyki, perfumy czy zabawki dla dzieci. W paczkach prezentowych znajdą się także obowiązkowo słodycze.

Jak pokryć wydatki związane ze świętami?

Istnieje wiele metod gromadzenia środków finansowych na organizację Świąt Bożego Narodzenia. Można oczywiście odkładać przez cały rok pieniądze, aby móc sobie pozwolić z własnych oszczędności na wszelkie niezbędne wydatki, co udaje się jednak wyłącznie nielicznym. Także i osoby, które dużo zarabiają, mogą z własnych dochodów wygospodarować ponad 1000 zł ekstra, aby święta zostały zorganizowane zgodnie z planem.

Dla innych, którzy nie mają w swoim budżecie oszczędności, pozostaje opcja pożyczenia pieniędzy – od rodziny, przyjaciół, czy też od banku lub firmy pozabankowej. Z uwagi na fakt, że pieniędzy może nam braknąć w przysłowiowej, ostatniej chwili, często nie pozostaje nam nic innego, jak sięgnąć po pożyczkę pozabankową. Wbrew pozorom nie musi być to najdroższe rozwiązanie deficytu w budżecie gospodarstwa domowego.

Na przykład firma pożyczkowa Pożyczka Plus oferuje możliwość zaciągnięcia pożyczki dla nowych klientów w kwocie od 100 zł do 1000 zł, z opłatą niezależną od wysokości zobowiązania – 10 zł. Nie ważne jest więc, czy zdecydujemy się na pożyczkę w wysokości 1000 zł, 500 zł, czy zaledwie 100 zł. Zawsze oddamy firmie pożyczkowej o 10 zł więcej. Dla stałych klientów, którzy wielokrotnie dowiedli pożyczkodawcy, że rzetelnie spłacają swoje zobowiązania finansowe, istnieje możliwość pożyczenia nawet kwoty 5000 zł.

Pożyczkę należy spłacić w stosunkowo krótkim czasie, w  terminie od 15 do 65 dni. Dlatego warto samemu wpierw rozważyć, czy rzeczywiście nas na nią stać i czy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie w zadeklarowanym w umowie pożyczkowej terminie. Jeśli mamy w perspektywie otrzymanie zaległej pensji, rozpoczęcie pracy zawodowej, uzyskanie premii czy też innych, dodatkowych środków finansowych, pożyczka pozabankowa wypłacona bezpośrednio na konto bankowe klienta będzie odpowiednim dla nas rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię