Sytuacja na rynku pracy stale się poprawia

0
2477
Poszukujesz pracy i obawiasz się, że ciężko będzie ci znaleźć zatrudnienie?

Niepotrzebnie. Obserwując wskaźniki bezrobocia możemy stwierdzić, że sytuacja w naszym kraju jeszcze nigdy nie była tak dobra dla pracowników. Ze znalezieniem zatrudnienia nie powinieneś więc mieć żadnego problemu.

Rekordowo niskie bezrobocie

Bezrobocie w naszym kraju maleje nieustannie już od kilku lat. Obecnie, w kwietniu 2019 roku wynosiło zaledwie 5,6% co oznacza, że jest to najlepszy wynik od czasu upadku komunizmu. Dzięki temu Polska znajduje się obecnie w europejskiej czołówce. Tak niski poziom bezrobocia oznacza również, że powoli zbliżamy się do poziomu naturalnego bezrobocia, który wynosi około 3 procent.

Kto może liczyć na szybkie znalezienie pracy?

Istnieje szereg zawodów, na które zapotrzebowanie jest naprawdę duże. Pracodawcy działający w tych branżach zgodnie twierdzą, że zaczyna brakować rąk do pracy. Na bezproblemowe znalezienie pracy mogą liczyć budowlańcy, fachowcy, informatycy i programiści. Spore zapotrzebowanie na pracowników jest również w branży usługowej oraz w handlu.

Pracodawcy oferują coraz więcej

Sprawdzając oferty na portalach ogłoszeniowych takich jak Jobsora możemy zauważyć, że brak pracowników przyczynia się do tego, że pracodawcy oferują nam coraz więcej. Rosną zarobki a do tego coraz częściej możemy liczyć na dodatkowe korzyści takie jak np. karnety na siłownię czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Pracodawcy coraz częściej oferują również możliwość wykonywania pracy z domu czy zatrudniają pracowników w niepełnym wymiarze godzin. Wszystko po to, by zainteresować sobą większą liczbę poszukujących pracy.

Czy wszędzie jest tak dobrze?

Wiemy już, że w skali kraju bezrobocie jest naprawdę niskie. Czy jednak w każdym regionie kraju sytuacja wygląda tak dobrze? Niestety, wciąż są miejsca, które zmagają się z większym bezrobociem. Są to przede wszystkim obszary wiejskie oraz miejscowości, które znajdują się na wschodzie naszego kraju. Niemniej jednak nawet w tych regionach sytuacja jest znacznie lepsza niż kilka lat temu. Możemy również mieć pewność, że nadal będzie się poprawiać.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię