Urodziny w żłobku – jak je łatwo zorganizować?

0
4033

Nadchodzi czas, w którym jako mama wracasz do pracy, a twoje maleństwo idzie do żłobka. Spotyka tam się z dziećmi i uczy się nowego zachowania w nowych sytuacjach. Integracja między dziećmi jest bardzo ważna i warto zadbać o ten aspekt wychowania już od jak najwcześniejszych lat. Tak małe dzieci dużo podpatrują i uczą się od siebie nawzajem, a ciocie w żłobku pokazują też co należy robić między innymi wtedy kiedy ktoś ma urodziny.

Dlaczego organizacja urodzin dla dzieci w żłobku jest taka istotne?

Urodziny to ważne przyjęcie dla dzieci uczęszczających do żłobka. Oprócz różnorodnych zabaw uczą się także śpiewać „sto lat” czy też składać życzenia albo dawać malutkie podarunki solenizantowi. Taka nauka zaowocuje z pewnością w przyszłości. Jako mama możesz być pewna, że Twoje dziecko nie będzie zaskoczone „o co chodzi” podczas imprezy urodzinowej, kiedy będziecie mieli taką uroczystość w rodzinie czy wśród najbliższych znajomych.

Z pewnością bez oporu złoży życzenia solenizantowi i będzie się świetnie bawiło, ponieważ będzie już zaznajomione z tego typu uroczystościami. Z dziećmi często jest tak, że jeśli nie mają wiedzy na dany temat, to często się tego boją – płaczą czy są marudne, a takie zachowanie nie sprawia nikomu dużej chęci do zabawy.

Jak wspomóc organizację urodzin dla dziecka w żłobku? Przede wszystkim – odpowiedni tort!

Jako rodzic możesz wspomóc organizację urodzin dla dziecka. Przede wszystkim zapytaj żłobkowe ciocie jaki tort najlepiej zamówić i w jakim miejscu. Obecnie bardzo duża liczba dzieci ma różnorodne alergie pokarmowe, przez co nie może jeść produktów mlecznych czy jajecznych. Aby wszyscy świetnie się bawili na urodzinach w żłobku, to byłoby super, gdyby każde dziecko mogło spróbować słodkiego przysmaku (a jak wiadomo, dzieci uwielbiają słodkości!) i żeby nikomu nie było przykro.

W dużej ilości żłobków często to same opiekunki wyręczają rodziców w zamówieniu tortu – znają bowiem preferencje smakowe swoich podopiecznych i mają już sprawdzone cukiernie, co ułatwia organizację urodzin dla dzieci. Jeśli według Ciebie tort to za mało, to oczywiście możesz również zamówić inne słodkości – jednak i tutaj pamiętaj aby skonsultować się z opiekunkami ze żłobka, by dzieciom sprawić przyjemność z zabawy urodzinowej.

Normalne żłobkowe urodzinowe zabawy

Kiedy jakieś dziecko ma urodziny w żłobku, to opiekunki mają przygotowane różnorodne zestawy zabaw. Jako rodzic możesz również dołożyć swoją cegiełkę do organizacji urodzin dla dziecka. Możesz dostarczyć do żłobka owoce, soki oraz talerzyki i kubki z ulubionym bohaterem bajki swojej pociechy.. Jako atrakcję możesz zakupić bibuły, kolorowe kartki papieru, kredki oraz różnorodne kolorowanki – dzieci uwielbiają wycinać czy kolorować. Możesz również przygotować składankę muzyczną z ulubionymi piosenkami swojego dziecka, a opiekunki na pewno puszczą ją i zachęcą maluchy do wspólnego tańca.

Najlepiej będzie też spytać o poradę opiekunek co najbardziej się przyda podczas imprezy urodzinowej – na pewno coś podpowiedzą. Pamiętaj też, że mimo iż dbasz też między innymi żywieniowo czy zabawowo o inne maluchy, to pamiętaj o tym, że to jednak Twoje dziecko ma święto. Z tego względu absolutnie nie zapominaj o ukochanych zabawkach czy potrawach swojego dziecka – w tym dniu, to ono ma poczuć się wyróżnione, jeśli nawet będzie to tylko malutki akcent.

Organizacja urodzin dla dziecka w żłobku „na wypasie”

Jeśli finanse Tobie na to pozwalają, to możesz urządzić imprezę urodzinową dla swojego dziecka na wypasie. W jaki sposób tego dokonać? Oprócz wyżej wymienionych zabaw możesz zaprosić klauna, który pokaże różnorodne sztuczki dzieciom – na przykład z balonów zrobi pieska czy żyrafę. Kolejny świetny pomysł to zaproszenie specjalisty od baniek mydlanych – każde dziecko je uwielbia, a jeśli będzie mogło być w niej zamknięte, to będzie wniebowzięte! Takie maleństwa ucieszą się także z wizyty teatrzyku, w którym będą mogli odgrywać rolę (a przy okazji czegoś się nauczą!). Pamiętaj jednak, aby atrakcje uzgodnić jednak wcześniej z opiekunkami w żłobka.
Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że organizacja urodzin w żłobku może sprawić problemy. Jest to jednak proste zadanie – wszystko zależy od naszych możliwości finansowych oraz lokalowych żłobka, do którego uczęszcza nasze dziecko. Przede wszystkim trzeba kierować się jedną zasadą – wszelkie zagadnienia związane z organizacją imprezy urodzinowej należy koniecznie skonsultować z opiekunkami, które dużo nam podpowiedzą, a jednocześnie sprawią, że dzieci będą się dobrze bawiły.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię