Zdrowy sen dziecka

1
901

Dziecko jest dla każdego rodzica największym skarbem. Starają się oni zaspokajać wszystkie potrzeby swojej pociechy oraz dbać o właściwy jej rozwój.

Obecnie, rodzice bardzo często zmagają się z różnymi alergiami u swoich dzieci. Katar, łzawienie i inne przykre dolegliwości mogą być powodowane kurzem, który jest w naszych domach. Można starać się zredukować zalegający kurz do minimum, ale całkowite pozbycie się go jest raczej niemożliwe. Są jednak sposoby na to, aby unikać nieprzyjemności i starać się walczyć z alergią. Świetnym przykładem może być odpowiednia pościel dla dzieci.

Sen jest niezwykle ważny, szczególnie w pierwszych etapach naszego życia, czyli w okresie dzieciństwa. Dlatego tak ważne jest zapewnienie dziecku zdrowego i spokojnego snu. Każdy rozmiar pościeli musi być dostosowany do wielkości kołdry oraz do wieku. Do piątego roku życia należy wybrać pościel w rozmiarze 100×135 cm., od piątego do dziesiątego roku można wybrać pościel o wymiarach 140x200cm., natomiast dzieci powyżej dziesiątego roku życia mogą już posiadać pościel 160x200cm. Każdy z tych rozmiarów jest odpowiedni dla danego wieku i właściwy do potrzeb dziecka. Rozmiar pościeli to jednak nie wszystko. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniej tkaniny. Materiał z jakiego wykonana jest pościel dla dziecka może pełnić wiele funkcji, ale nie każdy jest właściwy dla naszej pociechy, szczególnie dla alergika. Najważniejsze jest to, by była ona wykonana z naturalnych włókien, dzięki temu dziecko może swobodnie oddychać. Bardzo cenne są prześcieradła, które obszyte są gumką. Dziecko podczas snu często porusza się i zmienia pozycje. Łatwo wówczas o ściąganie się prześcieradła. Gdy jednak wybierzemy to z gumką możemy być pewni, że wszystko pozostanie na swoim miejscu. Prześcieradła wykonane z bawełny są niezwykle trwałe, więc można z nich bardzo długo korzystać. Pościele dla dziecka to również atrakcyjne i bardzo kolorowe wzory. Każde dziecko ma swoją ulubioną bajkę oraz ukochanych bohaterów. Dlatego warto przy zakupie posłuchać rad i pomysłów malucha, ponieważ wymarzona pościel może bardzo korzystnie wpłynąć na sen dziecka. Gdy dziecko samo będzie mogło zdecydować o pościeli, z pewnością będzie czuło się znakomicie i chętnie będzie przebywało w swoim pokoiku. Przy wyborze pościeli dla dziecka należy także zadbać o jego bezpieczeństwo. Zapięcie przy pościeli powinno mieć formę zakrytego zamka. Różnego rodzaju guziczki, czy zdobione wstążeczki mogą być połknięte przez dziecko lub też zwyczajnie wyrwane, dlatego nie należy się na nie decydować.

Wybór odpowiedniej pościeli dla dziecka nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Należy zwracać uwagę na wiele elementów. Pościel z kory może podrażnić dziecko, wszystkie dodatkowe elementy jak np. guziki, czy wstążeczki również mogą nie być najlepszym wyborem. Warto jednak zawsze pamiętać o tym, że pościel dla dziecka powinna być wykonana z naturalnego materiału, a samego wybory może również dokonać dziecko, ponieważ to właśnie ono będzie jej użytkownikiem.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklep DotsPlanet specjalizujący się w sprzedaż pościeli bawełnianej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapisz

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

  1. Zdrowy brzuszek dziecka to spokojny sen i prawidlowy rozwoj maluszka oraz radosc i spokoj calej rodziny. Dowiedz sie, jak o niego dbac – wez udzial w Akademii Zdrowego Brzuszka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię