2 rodzaje lalek dla dziewczynek

0
693

Widzimy, jak dorastają i chcemy, żeby mogły bawić się lalkami stworzonymi specjalnie z myślą o nich. Nasze córeczki – oczka w głowach tatów i dziedziczki cech mam. Wybór odpowiedniej lalki dla naszej córki może okazać się naprawdę problematyczny. Jednak – jak to mówią – na każdy problem znajdzie się rada. Wystarczy poznać 2 najpopularniejsze rodzaje lalek oraz kryterium, jakim należy się kierować podczas wyboru któregoś z nich.

1. Lalki typu bobas

Chyba każda dziewczynka bawi się w dzieciństwie w dom. Jak jednak można zostać dobrą gospodynią i fajną mamą, jeśli nie posiada się własnego dziecka? Na tę właśnie okoliczność powstały lalki imitujące niemowlęta.

Płaczą, ruszają rączkami i nóżkami, zamykają i otwierają oczy – lalki kreowane na wzór prawdziwych dzieci są dzisiaj tak rozwinięte, że do złudzenia przypominają niemowlaki. Ale takie właśnie mają być. Dzięki nim przecież nasze córeczki mogą uczyć się opiekuńczości, empatii oraz mechanizmów rządzących życiem w rodzinie. Regularne zajmowanie się dzieckiem, a więc karmienie go czy przebieranie, pokaże dziewczynkom, czym jest obowiązkowość i poświęcenie, a różnorodne zdolności lalek pozwolą im na poczucie realistyczności zabawy.

Warto dodać, że wraz z lalką producenci umieszczają w pudełku także akcesoria do niej oraz ubranka, które można zmieniać w zależności od upodobań i potrzeb. W zestawie często odnaleźć można również komplet do karmienia bobasa – a więc buteleczkę, plastikową miseczkę, talerzyk oraz sztućce, o śliniaku nie wspominając. Ponadto – niektóre zestawy zawierają również szczotki do włosów i zabawkowe artykuły higieniczne.

Lalki wzorowane na niemowlętach są tak zbudowane, by nie stanowiły niebezpieczeństwa dla dzieci. Zazwyczaj nie posiadają małych elementów i wykonywane są z nietoksycznych materiałów.

Wszystkie rodzaje lalek można kupić w sklepie https://heyandplay.pl/category/zabawki-lalki-i-akcesoria

2. Lalki typu Barbie

Lalki Barbie to z kolei gratka dla prawdziwych wielbicielek mody. Dziewczynki od najmłodszych lat mogą bawić się w projektantki oraz modelki. Ogromna ilość różnorodnych konwencji, motywów i odsłon, w jakich występują tego typu lalki, pozwala na ucieczkę od nudy i stworzenie własnego świata zabawy.

Lalka Barbie uchodzi za jedną z najpopularniejszych zabawek na całym świecie. Jej budowa – od paru lat urozmaicona o różnorodne rozmiary – daje spore możliwości dla młodych amatorek ubrań i biżuterii. Lalki tego typu to prawdziwe gwiazdy wśród zabawek.

Sprawdźcie także nowość jaką są ostatnio lalki Enchantimals https://heyandplay.pl/category/zabawki-lalki-i-akcesoria-enchantimals

Dziewczynki mogą tworzyć swój własny świat dzięki wielu różnym dodatkom, które odnaleźć można w zestawach. Ponadto – mają szansę zbudować dla swoich lalek dom, ogród, a nawet całe miasto! Zabawa w dorosłe życie nie kończy się jednak na tym. Spersonalizowana lalka może stać się nauczycielką, piosenkarką, weterynarzem, a nawet wróżką. Dzięki temu dziewczynki mogą zacząć spełnianie swoich marzeń o dorosłym życiu już teraz – w dzieciństwie.

KRYTERIUM WYBORU LALKI

Poznawszy już oba popularne rodzaje lalek, można dojść do wniosku, że przeznaczone są one dla dziewczynek różnych grup wiekowych. Kryterium to (a więc wiek) będzie tu nadrzędnym aspektem, który należy brać pod uwagę przy kupowaniu córce tego typu zabawki. Dla młodszych dziewczynek polecane są lalki typu Baby Born, dla starszych – Barbie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by starsza dziewczynka bawiła się w dom z wykorzystaniem gumowego bobaska. Trzeba pamiętać, że świat zabawek jest jak świat dzieci – wszystko jest w nim możliwe, a nawet jeśli nie jest – to takim się stanie.

Tekst powstał przy współpracy z Hey&Play!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię