Zakupy przyszłej mamy. W co warto się wyposażyć?

0
964
Prenatal Time. Beautiful Future Mother Sitting On Couch Embracing Her Belly, Happy Pregnant Woman Relaxing on Sofa In Living Room At Home, Tenderly Touching Tummy And Smiling, Side View, Free Space
Z niecierpliwością oczekujesz aż maluszek pojawi się na świecie, ale póki co kompletowanie wyprawki niemowlęcej pochłania Cię bez reszty? Nie zapomnij o sobie i swoich potrzebach po porodzie. Dowiedz się, w co powinnaś się wyposażyć!

Biustonosz do karmienia

Wygodny i praktyczny stanik to absolutny „must have” każdej kobiety karmiącej piersią. Najlepiej sprawdzają się modele bezszwowe, które zapewniają odpowiednie podtrzymanie biustu, a dzięki możliwości odpięcia zatrzasku przy miseczce, umożliwiają szybkie i komfortowe nakarmienie dziecka. Z reguły tego typu bielizna wykonana jest z miękkich i delikatnych materiałów, dzięki czemu ani nie uciska, ani nie wywołuje podrażnień skóry. Co więcej, w takim biustonoszu do karmienia możesz nawet spać!

Laktator

Choć obecność laktatora w wyprawce nie jest obowiązkowa, tak są momenty, w których zdecydowanie ułatwia on życie karmiącej mamie. Gadżet ten może przydać się zarówno w pierwszych dniach po porodzie, jak i w późniejszym okresie, kiedy będziesz chciała wyjść na dłuższą chwilę i zostawić dziecko pod opieką innej osoby. Możesz zdecydować się na model ręczny (tańszy) lub elektryczny (droższy).

Właściwym, a zarazem wystarczającym rozwiązaniem dla mam, które planują korzystać z laktatora sporadycznie, jest model ręczny. Z kolei elektryczny lepiej sprawdzi się, kiedy świeżo upieczona mama planuje korzystać z niego regularnie przez dłuższy czas.

Niania elektryczna

To urządzenie, które „zaopiekuje” się Twoim dzieckiem w czasie snu zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Możesz więc zostawić regenerującego się maluszka w jego pokoju i przekierować całą swoją uwagę na coś zupełnie innego. Chcesz na spokojnie zrobić obiad, nastawić pranie, wyprasować ciuchy, a może beztrosko obejrzeć serial w salonie lub poczytać książkę na balkonie? Wszystko to jest możliwe, kiedy wyposażysz się w nianię elektroniczną – najlepiej video, o odpowiednim zasięgu.

Jeśli coś będzie się działo w pomieszczeniu, gdzie przebywa Twoja pociecha (obudzi się, zmieni pozycję czy zacznie płakać), urządzenie powiadomi Cię o tym, wydając alarm dźwiękowy. Wówczas możesz pójść do pokoju dziecka, aby skontrolować sytuację lub – co ciekawe – spróbować uspokoić go zdalnie swoim głosem czy pomóc mu zasnąć, włączając kołysanki.

Wszystkie powyższe artykuły dla mam kupisz w sklepie Smykoland.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię