Lego Friends – pojawiła się nowa seria, sprawdź ją

0
432

Spośród dziesiątek różnych zestawów i serii klocków LEGO warto zwrócić uwagę na LEGO Friends, czyli serię którą stworzono specjalnie z myślą o dziewczynkach, chcących bawić się klockami. Dla chłopców duńska marka klocków ma wiele zestawów do wyboru, dlatego projektanci szczególną uwagę chcieli teraz zwrócić na damską część klienteli. Tak powstało LEGO Friends. W 2017 roku pojawiły się nowe propozycje zestawów klocków z tej serii.

Specjalnie dla dziewczynek

Seria LEGO Friends przeznaczona jest przede wszystkim dla dziewczynek, w wieku już od 5 lat wzwyż. Opowiada o przygodach pięciu dziewczynek: Andrei, Emmy, Mii, Olivii i Stephanii. Bawią się one w cukierni, w domku na plaży, organizują zawody jeździeckie w klubie Heartlake i przeżywają inne, ciekawe przygody.

Kolorowa kolekcja Lego Friends bawi dziewczynki i uczy je konstruktywnego myślenia. To doskonały prezent na urodziny, dzień dziecka czy pod choinkę.

 

Nowe zestawy LEGO Friends w 2017 roku

 

W sezonie 2017 producent LEGO Friends, duńska firma LEGO wychodzi wraz ze swoimi projektantami naprzeciw oczekiwaniom małych dziewczynek, które lubią bawić się klockami LEGO. Nowe serie z tego roku można podzielić na kilka grup, wśród których wymienia się zestawy:

  • Zimowe zabawy – obejmuje zestaw Wyciąg narciarski w zimowym kurorcie dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. W zestawie znajduje się wyciąg narciarski z możliwością zjeżdżania, stokiem i całym kompleksem wypoczynkowym dla lalek. W komplecie są dwie minilaleczki, figurka niedźwiedzia, narty z kijkami czy restauracyjne przysmaki. Do grupy takich serii klocków LEGO Friends zaliczyć można także komplety Górski domek, Lodowisko w zimowym kurorcie czy Kalendarz Adwentowy.
  • Dla miłośniczek psów – seria z laleczkami i małymi pieskami, przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Szczeniaczki są uwielbiane przez małe dziewczynki, co zostało uwzględnione przez projektantów LEGO Friends. Obejmuje zestawy Mistrzostwa szczeniaczków, Parada piesków i Salon piękności dla piesków oraz Przedszkole dla szczeniąt w Heartlake.
  • Dla miłośniczek koni – seria z laleczkami i figurkami koni, wkomponowana w realia wyścigów, pony klubu i stadniny. Wśród zestawów nawiązujących do tej tematyki w LEGO Friends wymienić można: Klub jeździecki w Heartlake, Przyczepa lecznicza dla koni, Kąpiel źrebaka.
  • W mieście Heartlake – zarówno historie opowiadane przez zestawy klocków LEGO Friends, jak i serial pod tym samym tytułem, opowiadają historie 5 przyjaciółek mieszkających w miasteczku Heartlake. Wśród klocków nawiązujących do tego miejsca należy wymienić zestawy: Szpital (dla dzieci w wieku 7-12 lat), Basen (dla dzieci w wieku 6-12 lat), Cukiernia, Supermarket, Hotel Grand, Plac zabaw, Sklep dla surferów, Dom Stephani, Basen, Centrum sportu, Pizzeria w Heartlke, Dostawca upominków, Szkoła artystyczna, Imprezowy sklepik.
  • W parku rozrywki – ciekawe zestawy LEGO Friends obejmujące całą masę maleńkich elementów, z których powstają poszczególne elementy Luna parku. Można wybierać spośród zestawów: Kolejka górska, Autka, Furgonetka z hot-dogami, Automaty i Kosmiczna karuzela w parku rozrywki.

To tylko jedne z wielu propozycji na rok 2017 od LEGO Friends dla dziewczynek i nie tylko. Można wybrać zestaw dostosowany do wieku dziecka i jego zainteresowań.

lego-friends-empik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię