Rodzinny wyjazd na narty do Włoch

3
447
rodzinny Wyjazd na narty do włoch
rodzinny wyjazd na narty do Włoch

Urlop z dziećmi warto spędzić w aktywny sposób. Zimą naturalnym wyborem będą oczywiście narty. Tylko gdzie? Polecany kierunek to choćby Włochy. Świetna kuchnia, kilometry pięknych tras i nieograniczone możliwości wspólnej zabawy.

Włochy idealne dla rodzin?

Włoskie ośrodki narciarskie chętnie przyjmują u siebie rodziny. Czy to w dużych hotelach, czy to w kameralnych pensjonatach i bacówkach, warunki do wypoczynku są doskonałe. W hotelach zorganizowanie opieki nad dzieckiem to żaden problem – rodzice mogą poszusować po trudniejszych trasach sami, a w tym czasie ich pociechy będą się bawić pod okiem troskliwych animatorów. W kurortach działają także szkółki narciarskie wyłącznie dla dzieci, są trasy specjalnie przygotowane dla najmłodszych narciarzy (ruchome maty), a do tego dzieciom przysługują duże zniżki na karnety. To nie wszystko. Do dyspozycji mamy całe mnóstwo dodatkowych atrakcji, tak więc po zejściu ze stoku nikt z rodziny nie będzie narzekał na nudę. Warto poznać bliżej parki wodne, lodowiska, ścianki wspinaczkowe oraz niezwykle atrakcyjne parki śnieżne. Jest na przykład Marillandia, jeden z najlepiej przygotowanych we Włoszech parków dla małych narciarzy. Do tego Daolasa Kids w miasteczku Commezzadura, Cirmolino Club w Val di Peio, gdzie można pobawić się w igloo, czy Folgarida Kinderland, częściowo zadaszony plac zabaw, z którego śmiało można korzystać także podczas brzydkiej pogody. Wszystkie tego typu miejsca mają wydzielone strefy dla dorosłych, np. tarasy do opalania czy restauracje, więc gdy maluchy będą wolały pobawić się samodzielnie, rodzice też znajdą coś ciekawego dla siebie.

Na rodzinny wyjazd polecany jest między innymi region Val di Sole, czyli Dolina Słońca. Nazwa adekwatna, bo nawet zimą panuje tu ładna, słoneczna pogoda, ale obecność wysokich gór gwarantuje obfite opady śniegu przez cały sezon. W razie potrzeby niżej położone stoki są dodatkowo dośnieżane. Val di Sole zajmuje południową część Trydentu i dysponuje dużą ilością łatwych, szerokich i bezpiecznych tras odpowiednich dla dzieci. Główne ośrodki Doliny Słońca to Peio, Folgarida i Marilleva, w bliskim sąsiedztwie znajduje się słynna Madonna di Campiglio. Val di Sole objęta jest karnetem Superskirama Dolomiti, w ramach którego mamy dostęp do 140 wyciągów i pond 380 km tras.

 

Do Włoch można dojechać samochodem albo autokarem, jest to jednak długa podróż, co w przypadku dzieci będzie zbyt męczące. Bardziej opłacalna jest podróż samolotem – zajmie to o wiele mniej czasu i nie ma konieczności szukania noclegu na trasie. W Rainbow Tours znajdziemy najciekawsze oferty podróży na narty do Val di Sole samolotem, od razu z rezerwacją miejsca w hotelu. Wylot można zaplanować nie tylko z Warszawy, lecz także z każdego innego polskiego lotniska. Koszt wycieczki dla jednej osoby to 2-3 tysiące złotych za ośmiodniowy pobyt, w przypadku małych dzieci korzystających z dostawek cena jest odpowiednio niższa.

3 KOMENTARZE

  1. NaFerie.pl – Przedszkole narciarskie, narty we Wloszech, tanie, rodzinne wyjazdy, zimowiska dla dzieci, – NaFerie.pl

  2. Jeżeli kogoś nie stać polecamy wyjazd do któregoś z polskich kurortów…

    http://topdycha.pl/najlepsze-miejsca-na-wypad-na-narty-w-polsce/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię