Uwielbiasz złoto? Sprawdź, jakie kamienie do niego najlepiej pasują!

0
667

Złoto to najbardziej popularny kruszec wykorzystywany do produkcji biżuterii. Złota biżuteria jest bardzo uniwersalna. Pasuje zarówno do codziennych stylizacji, jak i tych zarezerwowanych wyłącznie na wieczór. Komponując ją jednak z codziennym ubiorem, warto postawić na jeden złoty element. Może to być łańcuszek, bransoletka lub kolczyki. Wieczorem natomiast możemy pozwolić sobie na bardziej wyraziste zestawienie, łącząc ze sobą kilka ozdobnych elementów.

Ponieważ złoto jest ciepłym kolorem, najlepiej współgra z podstawowymi barwami (biel, czerń) oraz odcieniami beżu. Najbardziej efektownym tłem dla złota jest czerń, dlatego wybierając małą czarną i łącząc ją ze złotymi dodatkami, możemy mieć pewność, że w ten sposób stworzymy bardzo udany duet. Złota biżuteria dobrze wygląda również w połączeniu z kamieniami szlachetnymi. Podpowiadamy, z jakim rodzajem kamieni złoto prezentuje się najlepiej.

Złote pierścionki zaręczynowe – najpopularniejsza złota biżuteria

Złote pierścionki zaręczynowe, niezależnie od tego, czy są wykonane z żółtego czy białego złota, wciąż są najbardziej popularnym rodzajem zaręczynowych pierścionków. Oczywiście oprócz złotej oprawy ważne są również kamienie szlachetne, które w dużej mierze decydują o ostatecznym wyglądzie pierścionka.

Najpopularniejszym kamieniem szlachetnym, który wspaniale łączy się ze złotem, jest brylant. Nie ma też wątpliwości co do tego, że to właśnie pierścionek z brylantem jest najbardziej pożądanym przez kobiety pierścionkiem zaręczynowym. Brylant jest wybitnie trwałym kamieniem szlachetnym, dlatego – umieszczony w pierścionku zaręczynowym – symbolizuje trwałość i nierozerwalność związku.

Złote pierścionki zaręczynowe doskonale wyglądają w towarzystwie szmaragdu. Taki rodzaj biżuterii pięknie współgra z ciepłymi kolorami, takimi jak czerwień, brąz oraz pomarańcz. Rubin, który symbolizuje siłę miłości i tak samo dobrze jak szmaragd odnajduje się w towarzystwie ciepłych barw, to kolejny z kamieni szlachetnych idealnie prezentujący się w towarzystwie złota. Doskonały duet ze złotem tworzą ponadto: szafir o głębokim niebieskim odcieniu oraz mieniący się fioletowym blaskiem ametyst. Co ważne, fiolet – jako połączenie błękitu i czerwieni – symbolizuje równowagę i stabilność w związku.

Choć nie ulega wątpliwości, że wszystkie te kamienie świetnie prezentują się w złotych pierścionkach zaręczynowych, zdobiących serdeczny palec przyszłej panny młodej, tak samo efektownie wyglądają zastosowane w postaci innego rodzaju biżuterii, jak choćby kolczyków, bransoletki lub naszyjnika.

Jak dbać o złotą biżuterię?

Aby biżuteria wykonana ze złota przez długi czas zachowała swój piękny blask, musi być regularnie czyszczona. Dla uzyskania jak najlepszego efektu zaleca się jej czyszczenie nie rzadziej niż raz w miesiącu. Na szczęście praktycznie każdy salon jubilerski w ramach swoich usług oferuje klientom darmowe czyszczenie biżuterii, dzięki czemu bez przeszkód możemy ją powierzyć w ręce profesjonalistów, którzy zadbają o to, by odzyskała swój dawny blask.

Jeśli jednak nie możemy skorzystać z możliwości oddania biżuterii do salonu lub po prostu nie mamy na to czasu, możemy zadbać o nią w domu. W tym celu musimy zaopatrzyć się w dostępne na rynku specjalne ściereczki do czyszczenia biżuterii. Starajmy się unikać kontaktu złotej biżuterii z wodą, co mogłoby skutkować utratą naturalnego blasku oraz pojawieniem się na jej powierzchni nieestetycznych przebarwień (z tego samego powodu biżuteria nie powinna być przechowywana w wilgotnych miejscach). Chrońmy ją też przed kontaktem z detergentami, w składzie których znajdują się związki chemiczne wchodzące w reakcję ze złotem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię