Zarobki z językiem chińskim w Polsce. Raport

0
1217

Językiem chińskim posługuje się około 1,3 miliarda ludzi na całym świecie. Większość ludzi posługujących się językiem chińskim jest narodowości chińskiej. Jest to jeden z najbardziej popularnych języków na świecie. Należy od do grupy języków chińsko- tybetańskich. Obecnie ponad pięćdziesiąt milionów cudzoziemców nie będących narodowości chińskiej uczy się tego języka. Wśród nich jest grono osób z naszego kraju.

zarobki-z-jezykiem-chinskim-1

Język chiński jest nie tylko jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków na kuli ziemskiej, jest to także język będący jednym z najstarszych języków świata.

W ostatnich latach nauka języka chińskiego jest doskonałą inwestycją w swoją przyszłość. Nauka tego języka jest dość skomplikowana i wymaga czasu i systematyczności. O ile bowiem gramatyka praktycznie w języku chiński prawie nie istnieje to pismo chińskie składa się z bardzo dużej ilości znaków. Według specjalistów, aby rozumieć niewielkiej długości teksty wystarczy znajomość około dwóch tysięcy znaków. Natomiast, aby móc przeczytać bardziej ambitne artykuły w tym języku tych znaków trzeba już znać około dwa razy tyle. Chińskie znaki uporządkowane są według pewnej logiki i im większą ilość się zna tym łatwiej uczyć się kolejnych znaków. Nauka tego języka jest w pewnym sensie przygodą, która działa na wyobraźnie, wzbogaca i zmusza do większego zainteresowania bogatą kulturą Chin. Nauka języka chińskiego to zajęcie dla pracowitych, pełnych zapału i systematycznych ludzi. Znajomość tego języka jest bardzo przydatna w niektórych dziedzinach. Według raportów ludzie ze znajomością języka chińskiego kilka razy więcej od osób bez znajomości tego języka. Wynagrodzenie osoby ze znajomością języka chińskiego jest tym wyższe im wyższe stanowisko ona zajmuje.

zarobki-z-jezykiem-chinskim-3Oprócz znajomości języka chińskiego ważne są również dodatkowe kompetencje zawodowe.

Na zarobki na bardzo wysokim poziomie mogą liczyć specjaliści ze znajomością języka chińskiego z takich dziedzin jak: informatyka, przemysł, handel. Polskie firmy wysyłają swoich pracowników ze znajomością języka chińskiego to pracy w swoich placówkach zlokalizowanych w Chinach. Na wysokie zarobki mogą liczyć także tłumacze języka chińskiego, szczególnie jeśli jest mowa o tłumaczeniach biznesowych. Według najnowszych badań okazuje się, że na pracę w Chinach mogą liczyć opiekunowie dla dzieci. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które znają już podstawy chińskiego, a chciałaby podszkolić jego znajomość. Tego rodzaju nauka połączona z pracą przynosi dobre efekty. Z kolei w naszym kraju przedstawicielstwa swoich firm otwierają firmy z Azji. Jest to szansa na dobre warunki zatrudnienia dla osób, które biegle posługują się językiem chińskim. W Polsce coraz więcej maturzystów wybiera jako kierunek studiów sinologie. Jednak nie jest to język, który łatwo da się opanować w krótkim czasie, dlatego osoby znające go w stopniu komunikatywnym nadal będą cenione na rynku pracy. Jeśli chodzi o wyjazdy do Chin to bez znajomości języka chińskiego bardzo trudno jest się poruszać po tym kraju. Warto również pamiętać o tym, że Chińczycy mają zupełnie inną od europejskiej kulturę, także jeśli chodzi o robienie interesów. Nauka języka chińskiego łączy się więc nierozerwalnie z nauką obyczajów panujących w tym azjatyckim kraju.

Większa w ostatnich latach popularność języka chińskiego w Polsce jest związana z ekspansją ekonomiczną.

Dobra znajomość języka chińskiego to nie tylko o wiele większe szanse na atrakcyjne oferty pracy w Polsce. Opanowanie tego języka daje także możliwość na bardzo dobry start poza granicami naszego kraju. Jedną z branż jaka tez otwarta jest na pracowników ze znajomością tego języka jest turystyka. Z roku na rok coraz więcej turystów z Chin wybiera nasz kraj jako cel podróży. Zatrudnienie znajdą więc tłumacze, przewodnicy, a także pracownicy biur podróży. Przyjmuje się, że obecnie największe zarobki mogą osiągnąć ludzie ze znajomością języka chińskiego w branżach takich jak telekomunikacja, IT, energetyka, przemysł ciężki. Natomiast najrzadziej poszukuje się specjalistów z tym językiem w branżach takich jak: reklama, sektor publiczny, oraz szkolnictwo. Najwyższe zarobki osiągają dyrektorzy, członkowie zarządów, którzy oprócz obowiązkowego języka angielskiego posługują się również innymi mniej popularnymi językami w tym językiem chińskim.

Według doradców zawodowych nauka języka chińskiego jest ciągle opłacalna i warto poczynić inwestycje w celu swojego rozwoju zawodowego.

Osoby dorosłe, które chcą podjąć naukę języka chińskiego najlepiej jeśli będą to robić pod kontrolą lektora. Ciekawe możliwości w tym zakresie daje platforma preply.com na której rejestrując się uzyskuje się dostęp do wielu korepetytorów języka chińskiego. Znajdziesz tam dużą ilość profesjonalnych nauczycieli tego języka w tym native speakerów. Opinie, które są zamieszczane na portalu przez innych użytkowników pomogą w podjęciu decyzji co do osoby korepetytora. Korepetycje online odbywają się za pomocą popularnego komunikatora Skype. Jest to wygodna i dostępna dla każdego forma nauki. Co ważne uczyć się można w czasie dla siebie dogodnym i bez znaczenia w jakim miejscu się przebywa. Biorąc pod uwagę możliwość osiągania wysokich zarobków tego typu inwestycja w siebie jest wielce opłacalna.

Jeśli chciałbyś rozpocząć naukę chińskiego poprzez preply kliknij tutaj: jezyk chinski – nauka online

zarobki-z-jezykiem-chinskim-2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię