ANGIELSKI. MOJE PIERWSZE SŁÓWKA.

0
644

ANGIELSKI. MOJE PIERWSZE SŁÓWKA.

W DOMU.  ZWIERZĘTA.

W dzisiejszych czasach nauka języków obcych to właściwie już obowiązek. Rodzice jednak zadają sobie pytanie, kiedy rozpocząć przygodę malucha z nowymi słówkami i gramatyką?

Niektórzy naukowcy prezentują tezę, że podatny na poznawanie języka, każdego języka – niekoniecznie tylko ojczystego, jest właściwie już noworodek. Dość śmiała teoria, ale poparta doświadczeniami. Przecież wszystkie mamy wiedzą, że ich jeszcze nienarodzony potomek słyszy, co do niego mówią. Reaguje na ton ich głosu, jego wysokość, barwę. Dlatego to głos matki je uspokaja. Znamy także teorie, które sugerują nawet, jakiej muzyki powinna słuchać młoda mama, aby dobrze wpływać na rozwój maluszka.

Dziecko słyszy i słucha. Może jeszcze wszystkiego nie rozumie, może nie potrafi powtórzyć, ale jest bardzo uważnym obserwatorem świata, w którym żyje.

Ci rodzice, którzy postanowią, że na drugi, trzeci język nigdy nie jest za wcześnie, powinni sięgnąć po książeczki z serii: ANGIELSKI. MOJE PIERWSZE SŁÓWKA. Są one pomyślane, jako materiał do wspólnej pracy rodziców i dzieci. Zakres tematyczny (dom, zwierzęta) wymusza określone słownictwo, które zaprezentowane zostało w poszczególnych częściach serii. Maluchy po pierwsze oglądają kolorowe obrazki. Same mogą opowiadać, co na nich widzą. Rodzice natomiast powinni współuczestniczyć w zabawie. Podpowiadać słówka, konkretyzować nazwy.

Umiejętności poznawcze dzieci, szczególnie w zakresie nauki nowych słów, nazywania pojęć, konstrukcji składniowych – znacznie (niestety!!) przewyższają te, którymi dysponują dorośli. Zasadną jest więc próba zainteresowania językiem obcym naszych dzieci.

ANGIELSKI. MOJE PIERWSZE SŁÓWKA to pozycja atrakcyjna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wspólną zabawę dotyczącą poznawania naszego domu i zwierząt, które z nami żyją , ułatwią 64 KARTY do gry w memo. Stanowią one uzupełnienie książki. Aby nie zgubić kart, zostały one zapakowane razem z książeczką w pudełko z solidnym zapięciem.

Angielski alfabet do wydrukowania –pokaż

Autor © :  Beata ,  napisz do autora : email


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię