Bezpieczeństwo dziecka w domu

0
874

Bezpieczne dziecko w nowoczesnym domu

Narodziny dziecka są dla młodych rodziców prawdziwą rewolucją. Zmiana trybu życia i przyzwyczajeń nie jest przecież tak łatwa. Jak poradzić sobie w tym wyjątkowym okresie, znajdując jednocześnie czas dla siebie? Przede wszystkim należy zająć się zadbaniem o bezpieczeństwo malucha.Wiedząc, że nic nie zagraża naszemu dziecku, łatwiej sprostamy codziennym obowiązkom i tym samym zyskamy cenne chwile relaksu.

Wśród wielu młodych mam panuje przeświadczenie, iż po przyjściu na świat ich pierwszego dziecka, muszą one diametralnie zmienić całe życie. A przecież ważne jest przede wszystkim to, aby mama była spokojna i zadowolona. Jeśli uwielbiasz modne ciuchy i zawsze podążasz za trendami, wybierz dla swojego skarbu ubranka, które wpasowują się w najnowszą modę. Kochasz piękne wnętrza i designerskie dodatki? Nie musisz wcale z tego rezygnować! Zamiast decydować się na generalny remont mieszkania czy domu dostosuj je do potrzeb Twojego dziecka.

Mieszkania młodych par i małżeństw zwykle nie są przystosowane do tego, aby mieszkało w nim dziecko. Ostre krawędzie, kanty, gorące garnki w kuchni…wszystko to jest niestety potencjalnym zagrożeniem dla malucha. Nie łudźmy się, że zawsze będziemy w stanie ochronić nasze dziecko przed niebezpieczeństwem. Możemy jednak zredukować prawdopodobieństwo wypadku do minimum.
Bardzo ważne jest, żeby zabezpieczyć wszystkie kontakty. Kiedy zainstalujemy już odpowiednie blokady, nawet jeśli maluch będzie chciał się nimi pobawić, nie wyciągnie ich. Dobrze jest również zwrócić uwagę na blokady szuflad i drzwi, aby dziecko nie mogło sobie przytrzasnąć paluszków. Schody powinny być odgrodzone od szkraba specjalną bramką, która uniemożliwi mu zarówno wspinanie się po nich, jak i schodzenie a czasami sturlanie się w dół.
Maluszek powinien mieć wygospodarowaną osobną przestrzeń do zabawy. Dzięki temu nauczy się samodzielnie bawić i zajmować sobą, a zmęczona mama znajdzie chwilę tylko dla siebie.

Z myślą o nowoczesnych rodzicach, firma Lascal stworzyła bramkę ochronną KiddyGuard Avant. Ma ona za zadanie utrzymywać dziecko w ściśle określonej przestrzeni, uniemożliwiając mu tym samym wydostanie się na drugą stronę. Bramkę można zamontować zarówno w przejściu, jak i u góry schodów, a nieużywaną schować do aluminiowej obudowy. Ochroni to dodatkowo bramkę przed uszkodzeniami i brudem.
Po rozłożeniu KiddyGuard Avant nie powstaje żaden sztuczny próg, co eliminuje ryzyko potknięcia się. Bramka posiada również innowacyjny system zamykania, który pozwala na czasowe zamykanie, bądź obsługę manualną urządzenia.
Nowoczesny, elegancki design KiddyGuard Avant sprawia, że pasuje ona zarówno do nowoczesnego jak i bardziej klasycznego wnętrza. Obsługa bramki jest na tyle prosta, że można ją otwierać i zamykać jedną ręką, w drugiej trzymając dziecko.
KiddyGuard Avant to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo. Mając pewność, że dziecko jest całkowicie bezpieczne, rodzice będą mogli swobodnie zająć się swoimi obowiązkami. KiddyGuard Avant to również produkt najwyższej jakości: spełnia normy europejskie i amerykańskie. Został nagrodzony prestiżową nagrodą JPMA w kategorii Innowacji podczas targów „All Baby&Child” w Las Vegas w 2009r, był również nominowany do nagrody w kategorii Innowacji na targach „Kind&Jugend” w Kolonii w 2009r.
Więcej informacji o KiddyGuard Avant oraz o innych produktach z oferty wraz z listą adresów sklepów na stronie internetowej www.lascal.se

Łóżka dla dzieci