Biblioteka dla dziecka.

0
2939

 

Mówi się, że ten kto czyta ma bogatsze życie, żyje podwójnie.  Czytamy, ponieważ każda przeczytana linijka wzbudza w nas przyjemne napięcie. Książki dostarczają nam dużo emocji, przeżyć i satysfakcji.

Zalety czytania tworzą szeroki wachlarz: przyjemność, relaks, działanie terapeutyczne, nauka. Wgłębiając się w fikcję literacką mamy możliwość poznać zachowania różnych ludzi, w różnych sytuacjach. Możemy porównać ich zachowanie ze swoim, czyli dowiedzieć się czegoś nowego o sobie samym.

Dzięki literaturze uczymy się świata, poznajemy jego najdalsze zakątki. Dystans przestaje mieć znaczenie.

Prawie każdy dorosły człowiek posiada w domu swoją własną bibliotekę. I nie ważne jest czy ilość książek jest imponująca czy raczej znikoma. Istotne jest, że książki nam towarzyszą, że do nich zaglądamy i potrafimy wyciągnąć z nim jak najwięcej korzyści dla naszego intelektu.

 

Fascynację czytaniem warto zacząć już od najmłodszych lat. Charakter człowieka, jego główne podstawy, kształtują się podczas pierwszych trzech do pięciu lat dziecka. I właśnie wtedy trzeba wprowadzić literaturę do jego świata. Na rynku dostępne są tysiące książeczek dla tych najmłodszych jak i starszych dzieciaków. Dostępność też jest idealna: dobrze zaopatrzone księgarnie, sklepy internetowe czy biblioteki miejskie.

Korzyści z czytania dziecku są wszystkim znane. Nauka słów, kształtów, kolorów, rzeczy, zwierząt a także poprawnego pisania. Po prostu życia.

 

Ciekawe opowiadanie przeczytane na dobranoc nie tylko wyciszy dziecko, ale również zbliża nas z nim bardziej emocjonalnie.

 

W każdym pokoju dziecinnym, powinna się, więc znaleźć biblioteczka. Półki na książki nie muszą mieć nudnych wzorów. Na rynku dostępne są różne kształty, od tradycyjnych po fantazyjne. Dobrym pomysłem jest poszukiwanie takiej szafki razem z dzieckiem. Będzie to dobry wstęp do wprowadzenia go w wspaniały świat literatury!

Autor © :  Joanna ,  napisz do autora : email

 

Łóżka dla dzieci